Yoink, një aplikacion i shkëlqyeshëm për ne që përdorim Hapësira

Screenshot 2011 09 01 në 23 11 21

Unë jam një përdorues besnik i Spaces in Lion sepse me gjestet me shumë prekje e shoh një zgjidhje fantastike të lëvizësh shpejt midis aplikacioneve dhe veçanërisht midis atyre me ekran të plotë, të cilat integrohen në mënyrë të përsosur me hapësirat. Por diçka mungon, dhe ajo diçka jepet nga Yoink.

Tërhiq e lësho ... vitaminizuar

Nëse keni Finder në Space 1 dhe doni të merrni tre skedarë në një aplikacion Space 3, gjëja logjike do të ishte t'i tërhiqni ato, por bërja e gjestit mund t'i bëjë gjërat shumë të vështira për ne, dhe këtu hyn Yoink.


Yoink shfaqet vetëm kur na nevojitet më shumë si zonë rënieje, dhe është në atë zonë ku do të heqim skedarët dhe ku do t'i rikuperojmë pasi të ndryshojmë hapësirën. Operacion i thjeshtë por jetësor të paktën për mua.

Shitet në Mac App Store me një çmim të reduktuar për gjithçka që do të përdorim. Ne tërheqim dhe hedhim skedarë kudo, më besoni se dua ta them.Yoink - Zvarritje dhe hedhje e përmirësuar (Lidhja e AppStore)
Yoink - Zvarritje dhe rënie e përmirësuar8,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.