Aplikacionet e Microsoft Office tani mbështesin modalitetin e errët macOS Mojave

Një nga atraksionet kryesore që erdhi nga dora e macOS Mojave gjendet në modalitetin e errët, një mënyrë shumë e parashikuar nga shumë prej përdoruesve që shpresonin për mundësinë e të qenit në gjendje të punonin natyrshëm me sistemin. errësohej kur mjedisi i ndritshëm nuk shoqëronte.

Ndërsa muajt kalojnë, pak nga pak gjithnjë e më shumë aplikacione po azhurnohen për të qenë në përputhje me modalitetin e errët. E fundit që e bëri këtë është paketa e Microsoft Office, e aplikacioneve që janë më në fund mbështesni modalitetin e errët pas azhurnimit në versionin 16.20

Ky nuk është një lajm që na vjen në befasi, pasi që shumë Microsoft njoftoi këtë veçori të re disa muaj më parë. Tani e tutje, të gjithë përdoruesit që përdorin Office 365 ose që kanë blerë Office 2019 për Mac, do të mund të shijojnë këtë mënyrë që errëson ndërfaqen dhe sfondin e aplikacionit.

Microsoft ka dashur t'i bëjë gjërat siç duhet dhe gjithashtu ofron cpajtueshmëria me funksionin e vazhdimësisë, një funksion që na lejon të përdorim iPhone ose iPad tonë si skanues për të shtuar foto direkt në dokumentet në të cilat po punojmë shpejt dhe me lehtësi dhe pa pasur nevojë të përdorim një skaner tradicional.

Risitë e tjera që vijnë nga dora e këtij azhurnimi të ri, i gjejmë në disa prej ikonave që përfaqësojnë veprimet e shpejta të menusë, ikonat që janë ridizenjuar pjesërisht për t'iu përshtatur më mirë ndërfaqes së re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.