Apple lëshon pamjen paraprake të teknologjisë 36

Parashikimi-azhurnimi i teknologjisë Safari-0

Në këtë rast ne tashmë kemi versionin 36 të këtij shfletuesi eksperimental dhe me këtë version të ri vijnë si gjithmonë korrigjimet dhe zgjidhjet për defektet e gjetura në versionin e mëparshëm. Natyrisht, përmirësimet tipike që kemi marrë deri më tani shtohen gjithashtu, me rregullimet e defekteve në kod për JavaScript, CSS, Vlerësimin e Formave, Inspektorin e Uebit, Ueb API, Media, Performanca dhe të ngjashme.

Që nga fillimi i tij në Mars 2016 të Safari Teknologjia Pamjeje, Nuk ka dështuar çdo dy javë me azhurnimin e tij në kohë dhe kjo tregon se Apple është vërtet e interesuar për testet e mëparshme në këtë shfletues dhe më pas të jetë në gjendje t'i zbatojë ato drejtpërdrejt në Safari për pjesën tjetër të përdoruesve.

Apple lançoi këtë shfletues për të rritur zhvillimin përpara se të arrinte të gjithë përdoruesit dhe siguroni funksionimin e tij të saktë në internet. Në këtë kuptim, duhet të themi se përmirësimet po implementohen në shfletuesin zyrtar, kështu që është interesante që versionet e Safari Technology Preview vazhdojnë të mbërrijnë.

Ky është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas që mund të përdoret nga të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime merr Apple për zbulojnë defektet dhe zbatojnë korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu siç mbajmë mend gjithmonë në azhurnimet që vijnë, për t'u instaluar nuk ka nevojë të keni një llogari zhvilluesi dhe çdokush mund të shkarkojë, thjesht hyni në faqen e internetit të zhvilluesit dhe shkarkoni Safari Teknologjia Pamjeje.

Esta última actualización de Safari Technology Preview ya está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.