Apple do të hapë një dyqan të ri Apple në Los Angeles

Apple Store Los Angeles Grove

Vitet e fundit, Apple ritmi i hapjes së dyqaneve të reja nuk është ngadalësuarMe përjashtim të periudhës së pandemisë për pothuajse të gjithë të paralizuar, dhe kompania me bazë në Cupertino vazhdon të hapë dyqane të reja në vendet ku nuk kishte dhe duke rinovuar disa nga dyqanet më të vjetra që nuk përputhen me modelin e ri të Apple dhe gjithashtu janë të reduktuara përmasat.

Dyqani tjetër që do të hapë dyert e tij do të jetë në Shtetet e Bashkuara, veçanërisht në Los Angeles në Grove MallSipas Mark Gurman i cili fjalë për fjalë është përplasur me të gjatë shëtitjes. Ky Apple Store i ri ndodhet drejtpërdrejt përballë një të vjetri, i cili i jep më shumë besueshmëri këtij lajmi, pasi Apple po hap dyqane të reja afër atyre të vjetrave.

Sipas Gurman:

Një dyqan gjigant i ri Apple do të vijë në Los Angeles. Shkova në Grove Mall në Los Angeles javën e kaluar dhe vura re një hapësirë ​​të re gjigante në ndërtim në të djathtë të Nordstrom. Dyqani tjetër është jashtëzakonisht i gjatë, i gjerë dhe i rrethuar nga materiale që Apple ka përdorur në rishikimet e fundit të dyqaneve.

Nuk ka asnjë sinjalizim në projektin e ndërtimit që tregon ndërtuesin ose dyqanin që do të arrijë në atë hapësirë, por rezulton se është para një dyqani ekzistues të Apple, i cili ka qenë në atë vend për gati dy dekada dhe kjo, sinqerisht, po plaket. Miku im Jozef bëri shpejt shaka se duhet të jetë një dyqan i ri i Apple.

Edhe pse nuk ka pasur rastin të hedhë një sy brenda dyqanit për të parë se cili është statusi i ndërtimit, ai pretendon se e ka kërkuar në kantier dhe Ata kanë konfirmuar se është një Apple Store i ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.