Apple heq vërtetimin Unidays për blerjet e studentëve

Një nga fushatat që Apple ka çdo vit është që të mund të blejë produkte për studentë, mësues ose të ngjashme me një çmim të veçantë. Në produkte të caktuara, këto zbritje janë më se të rëndësishme dhe ju ftojnë të jeni në gjendje të blini, për shembull, Mac me çmime më tërheqëse. Gjithsesi, procesi i verifikimit të të dhënave, pra të vërtetosh se ishe vërtet student, ishte paksa i rëndë. Unidays ishte në krye të saj dhe ndonjëherë nuk i njihte dokumentet që jepeshin, të paktën nga Spanja. Kjo duket se ndryshon sepse Apple do të bëjë pa Unidays.

Unidays është një shërbim zbritje në internet që funksionon mjaft mirë, e mirë dua të them se funksionoi mirë. sepse është e vërtetë që për disa ditë është pothuajse e pamundur të kryhet ndonjë operacion nëpër faqet e saj. Është pak frustruese. Ju dëshironi të regjistroheni si personel i kualifikuar dhe ju jep një gabim, ose nuk i mbledh saktë të dhënat. Epo çfarë mund të thuhet si fatkeqësi.

Kjo mund të jetë arsyeja pse Apple duket se është tërhequr nga vendimi i saj për të kërkuar verifikim më të rreptë për klientët në dyqanin e tij arsimor në internet vetëm disa ditë pas zbatimit të tij. Të mërkurën, studentëve, mësuesve dhe të tjerëve në fushën e arsimit iu kërkua të verifikonin statusin e tyre përpara se të merrnin një zbritje prej 10% në produktet e Apple. Por për momentin, sot të shtunën, kjo kërkesë nuk është më e nevojshme.

Është e vërtetë që b sepse mund të jetë për shkak të dështimeve të Unidays ose mund të jetë sepse Apple nuk dëshiron më kaq shumë kufizime dhe të jetë në gjendje të arrijë më shumë njerëz me atë zbritje. Më shumë shitje = më shumë para. Ne dyshojmë se mund të jetë i përkohshëm, pasi është vendosur që klientët të verifikojnë statusin e tyre arsimor përmes Unidays për t'u kualifikuar për planin studentor të Apple Music me zbritje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)