Apple lëshon beta e tretë të tij OS X 10.8.4 Mountain Lion për zhvilluesit

10.8.4-beta2-0

Apple sapo ka lansuar atë që do të jetë beta e saj e tretë e OS X 10.8.4 dhe duke vazhduar me kalendarin shumë të veçantë që ata të Cupertino kanë vendosur, vetëm tetë ditë pas kalendarit të mëparshëm. Kësaj radhe ndërtimi korrespondon me 12E33a Dhe siç jemi mësuar së fundmi, kjo nuk tregon ndonjë defekt të njohur, por nxit zhvilluesit të përqendrojnë përpjekjet e tyre në Safari, Wi-Fi dhe drejtuesit grafikë.

Duhet gjithashtu të mbahet mend se për të hyrë në lidhjet e shkarkimit zyrtarisht në këtë beta, si në versionet combo ashtu edhe në ato delta, duhet të jeni të regjistruar në programin e zhvilluesit. Siç e dini tashmë, unë kurrë nuk rekomandoj instalimin e këtyre versioneve pasi ato mund të përmbajnë gabime të panjohura dhe të mos jenë në përputhje me programet tuaja, duke çuar në dështime të rastësishme, kështu që ata paralajmërojnë në udhëzimet e instalimit që të instalohet në një ndarje që mund të fshihet nëse është e nevojshme .

Nga ana tjetër, një javë më parë, ne gjithashtu ju treguam se si ishte zbuluar në mesin e kodit të beta-s së mëparshme, një referencë për standardin e ri 802.11ac Wi-Fi Pra, pak nga pak po bëhet përparim në këtë fushë dhe gjithçka duket se tregon se është evolucioni tjetër në Mac-in e ardhshëm për lidhje pa tel ultra të shpejtë, duke arritur shpejtësi teorike afër 1,3 Gbps.

10.8.4-beta4-0

Personalisht, unë mendoj se datat e lëshimit beta janë konfirmuar në OS X Mountain Lion, domethënë, të gjitha do të dalin vetëm një javë larg, kështu që pyes veten nëse u japin kohë zhvilluesve me të vërtetë të përfundojnë punën e tyre në ndërtimet e mëparshme.

Më shumë informacion -  Apple lëshon beta-n e dytë të OS X 10.8.4 për zhvilluesit, kodi zbulohet në lidhje me standardin 802.11ac WiFi

Burimi - MacRumors


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.