Apple njofton podcast përmes shërbimit të pajtimit

Podkastet e Apple

Officialshtë zyrtare. Apple ka filluar ngjarjen pranverore më 20 Prill duke folur për shërbimet e kompanisë amerikane. Gjëja e parë që ka njoftuar është një Abonim në Podcast. Shërbimi do të fillojë drejtpërdrejt duke filluar muajin tjetër dhe do t'i lejojë dëgjuesit të mbështesin drejtpërdrejt podcasters përmes aplikacionit Podcasts.

Apple ka filluar aventurën e saj të ngjarjeve pranverore përsëri në formë virtuale me një shëtitje nga CEO i saj përmes Apple Park, duke njoftuar shërbimet e kompanisë. Njëri prej tyre është shërbimi Podcasts. Ngjarje të reja duke filluar muajin tjetër, Muaji maj

Abonimet në Apple Podcasts do të jenë në dispozicion për dëgjuesit në Më shumë se vendet e 170 dhe rajone në maj. Kërkesat specifike të softuerit për pajtimet dhe kanalet e Apple Podcasts do të ndahen së shpejti.

Çmimet e secilit pajtim vendosur nga krijuesit dhe faturohen çdo muaj nga default. Për më tepër, krijuesit mund të ofrojnë faturim vjetor, të cilin pajtimtarët mund ta menaxhojnë nga cilësimet e llogarisë së tyre Apple ID, të cilat tani mund të arrihen nga Dëgjo Tani. Dëgjuesit do të jenë gjithashtu në gjendje të përdorin provat falas dhe episodet shembull të ofruara nga krijuesit.

Nëpërmjet ndarjen e familjes, deri në gjashtë anëtarë të familjes mund të ndajnë një pajtim. Për më tepër, dëgjuesit do të jenë në gjendje të përdorin skedën e përmirësuar të kërkimit me grafikët dhe kategoritë kryesore, seritë e reja dhe faqet e episodeve me butonin Smart Play dhe episodet e ruajtura në iOS 14.5, iPadOS 14.5 dhe macOS 11.3. Episodet e ruajtura janë gjithashtu në dispozicion në watchOS 7.4 dhe tvOS 14.5. Këto azhurnime të softuerit do të jenë në dispozicion javën e ardhshme.

Programi Apple Podcasters, i cili përfshin të gjitha mjetet e nevojshme për të ofruar abonime premium në Apple Podcasts, është në dispozicion për krijuesit në më shumë se 170 vende dhe rajone në të gjithë Dollarit amerikan 19.99 (SHBA) në vit. Krijuesit mund të regjistroheni në Programin Apple Podcasters sot përmes nga Apple Podcasts Connect.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.