Apple shpjegon përmbajtjen e azhurnimit të MacBook Pro 2018

Pikërisht këtë javë, Apple lëshoi ​​një azhurnim të ri shtesë për macOS High Sierra 10.13.6, por ekskluzivisht për MacBook Pro të ri të vitit 2018. Në këtë faqe ju përparuam kjo lëvizje e Apple.

Shënimi i lëshimit nuk dha shumë informacion në lidhje me përmbajtjen e azhurnimit, por sot e dimë që Apple është përqendruar në një përmirësim të një cëcëritës në altoparlantë nga modelet 13 dhe 15 inç. Updateshtë azhurnimi i dytë i Apple, që nga korriku i kaluar azhurnoni në MacBook Pro 2018 për të korrigjuar problemet e ngrohjes në modelin e çipit Intel i9.

Me sa duket, Azhurnimi i korrikut duket se e ka rregulluar problemin, pasi përdoruesit nuk kanë treguar ankesa të reja. Shpresojmë që e njëjta gjë të ndodhë me zgjidhjen e ofruar nga Apple për tingullin anormal të altoparlantëve të këtij kompjuteri. Me siguri, ky azhurnim do të rregullojë probleme të tjera të vogla që lindin gjithmonë dhe do t'i lërë këta kompjuterë me një performancë shumë të mirë.

Sipas fjalëve të Apple, në lidhje me azhurnimin e kësaj jave, sipas MacRumors:

Përditësimi shtesë përmirëson stabilitetin dhe besueshmërinë e sistemit në disa fusha dhe adreson çështje të ndryshme, përfshirë Audio Crackling dhe Panic Kernel.

MacBook_pro_2018 Përdoruesit po flasin në rrjetet sociale, në lidhje me ky azhurnim që nuk zë asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 1.3 GB. Disa përmendjet e para konfirmojnë që azhurnimi ka eleminuar problemet e mëparshme. Nga ana tjetër, përdoruesit e tjerë tregojnë se nuk kanë pasur efekt.

Sipas disa mendimeve, çipi T2 MacBook Pro që kontrollon fillimin, funksionet Siri dhe informacionin e koduar, mund të jetë shkaku i kësaj arritjeje të problemeve. 

Shpresojmë së paku që kjo zgjidhje të jetë përfundimtare. Në çdo rast, Apple u propozon përdoruesve që nëse problemet e tyre me azhurnimet nuk zgjidhen, ata flasin me Apple, ku në mënyrë të parashikueshme zëvendësoni Mac-in tuaj, në mënyrë që të studiohet nga inxhinierët tuaj. Në këtë mënyrë, ata mund të gjejnë një arsye për problemet e vazhdueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.