Publik MacOS High Sierra dhe Zhvilluesi Beta 3 Tani i Disponueshëm

Javën e kaluar ata nuk lançuan beta të versionit të ri të sistemit operativ për Mac dhe është se javën e kaluar u lançua një rishikim i beta 2. Sot nëse mbërrijnë zhvilluesit macOS High Sierra beta 3.

Në këtë rast versioni i ri është në dispozicion për zhvilluesit dhe përdoruesit të cilët janë regjistruar në programin beta. Apple nuk dëshiron të harxhojë shumë kohë dhe lëshon këtë version në mënyrë që të gjithë testuesit beta të mund të fillojnë instalimin në Mac. Përveç versionit të tretë beta të macOS High Sierra, versionet beta të pjesës tjetër të iOS dhe tvOS kanë qenë lëshuar.

Earlyshtë herët të thuhet nëse këto versione shtojnë veçori të reja pasi që sapo janë lansuar dhe ato duket se nuk kanë shumë ndryshime për sa i përket funksioneve, por në fund të fundit ajo që ata me siguri do të shtojnë janë rregullimet tipike të defekteve në kod, përmirësimet në stabilitetin e sistemit dhe lajmet për versionin e parë beta të lëshuar nga Apple për zhvilluesit në fillim të qershorit.

Apple ka qenë me programin publik beta për një kohë të gjatë dhe padyshim është e rëndësishme të theksohet se këto janë versione beta që mund të përmbajnë mete ose gabime, si dhe janë të papajtueshme me disa aplikacione ose mjete që ne përdorim në jetën tonë të përditshme . Gjëja më e mirë është që nëse doni të provoni këto beta publike gjëja më e mirë është të keni një ndarje në disk apo edhe një disk i jashtëm për instalim dhe shmangni problemet. Nëse ka lajme të jashtëzakonshme në këtë version të tretë beta, ne do t'i botojmë në këtë artikull.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.