Total War: Data e Publikimit të Remastered e Romës

Lufta totale: Roma

Djemtë nga Creative Assembly më në fund kanë njoftuar datën e publikimit për ribërjen e Total War: Roma, një nga titujt më ikonë në këtë sagë. Do të jetë i radhës 29 të fabrilit, një version që do të shfaqë rezolucion 4K, fushata të reja, 16 fraksione të reja dhe shumë më tepër.

Lufta totale: Roma u nis në 2004, 17 vjet më parë dhe njoftimi i këtij remasterizimi vetëm e bën të qartë se ne kemi Luftë totale për shumë vite të tjera. Riparimi përfshin zgjerimin e Barbarian Invasion dhe Alexander.

Përveç përfshirjes së këtyre dy zgjerimeve, përdoruesit do të ketë qasje në lojën origjinale Rome: Total War Collection i disponueshëm në Steam, po, vetëm përdoruesit e Windows pasi që ky titull nuk u lançua për OS X, një problem që zgjidhet lehtë duke përdorur Boot Camp, Parallels ose VMware Fusion pa pasur nevojë të drejtoheni në një PC të vjetër që kemi në qoshe.

Sipas djemve në Sega, përveç ofertës Të optimizuar për rezolucionin 4K, ata gjithashtu kanë shtuar mbështetjen për monitorët ultra të gjerë dhe për Steam Workshop, kështu që ne do të kemi qasje në modet që krijon komuniteti.

Modaliteti për shumë lojtarë do të na lejojë ta shijojmë këtë titull me miqtë tanë, pavarësisht nga kompjuteri i tyre, që nga ajo kohë është gjithashtu i disponueshëm për Windows dhe Linux  përmes SteamOS.

Lëshimi dhe çmimi

Nuk do të zgjasë më 29 Prillin e ardhshëm, kur Total War: Rome Remastered arrin në platformë Avull, ku tashmë mund të bëjmë blerjen paraprake. çmimi është 29,99 euro.

Sidoqoftë, nëse tashmë e keni versionin e paremastruar në të njëjtën llogari në Steam, deri më 31 maj mundeni merrni këtë version të ri me gjysmë çmimi. Nëse nuk keni një llogari në avull, mund të shkoni në faqen Feral te rezervoni kopjen tuaj për 29,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.