Deklaratat e Obamës për Apple, Apple Store më të madh në botë, Beta 7 OS X 10.11.4, Apple Car dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

soydemac1v2

Mirëmëngjes, ne fillojmë një përmbledhje të re të lajmeve që kanë ndodhur gjatë javës që ka kaluar në Unë jam nga Mac. Kjo javë e fundit ka qenë një javë atipike dhe është java para një prezantimi të produkteve të Apple. Kjo ka bërë që në Unë jam nga Mac të flasim për shumë më tepër produkte sesa jemi mësuar normalisht, të gjitha në mënyrë që edhe nëse shkoni të lexoni nga Mac ju mund të jeni të azhurnuar me rrjedhjet e fundit për atë prezantim. 

Nesër në orën 18 në gadishull do të jemi në gjendje të marrim pjesë në Keynote në të cilin pritet të shohim iPad-in e ri dhe iPhone të ri me katër inç. Shpresojmë që Apple të mos i zhgënjejë përsëri fansat ashtu siç bëri me lansimin e iPhone 5c, një iPhone që megjithë shitjet e tij duhej të tërhiqej nga tregu shumë më parë se modelet e tjera të ishin në gjendje të mbijetojnë. 

Molla e Barack Obama

Ne fillojmë përpilimin e Më të mirat të javës me lajmet që flasin për deklaratat që presidenti i Shteteve të Bashkuara ka bërë në lidhje me Apple. Barack Obama, ka folur me redaktorin e 'Texas Tribune' Evan Smith në Jug nga Jugperëndimi (SXSW), ku ai foli indirekt për mosmarrëveshjen e mollë me FBI. Megjithëse Obama tha se nuk mund të komentonte konkretisht për betejën e enkriptimit në vazhdim midis të dyve, por ai foli për çështje më të gjera të privatësisë dhe sigurisë. Obama paralajmëroi kundër marrjes së një pikëpamjeje "absolutiste" mbi kriptimin dhe tha se qytetarët amerikanë duhet të bëjë lëshime për ekuilibroni privatësinë me sigurinë.

Olimpia-66-Dalian

Nëse shumica e tifozëve të Apple ëndërrojnë të vizitojnë dyqanin qendror të Apple në Cupertino në 1 Infinite Loop ose atë në Fifth Avenue, tani ata do të kenë një destinacion të ri në Kinë që kur Apple është hapur Apple Store më i madh dhe më mbresëlënës në botë. Apple Store hapi dyert dje dhe ndodhet në Dalian, një qytet port në juglindje të provincës Liaoning. Ky dyqan i ri ndodhet në Olympia 66 Mall, i vendosur në Rrugën Wusi të Rrethit Xigang.

dyqan mollësh

Le të vazhdojmë përpilimin duke folur për të problem që ndodhi këtë javë me algoritmin e Apple Store. Në përgjigje të një sërë ankesash nga disa zhvillues të aplikacioneve të palëve të treta fundjavën e kaluar në lidhje me problemet në App StorePhil Schiller, Nënkryetari i Lartë i Apple për Marketingu në të gjithë botën, pranoi se Apple është në dijeni të problemit dhe ka konfirmuar që kompania po punon për një zgjidhje. Schiller disa muaj më parë mori përgjegjësinë për përmbajtjen dhe mediat e Apple nga SVP. Pastaj ne ju lëmë cicëroj ku ai ka dhënë fytyrën e tij për temën që ne paraqesim më vonë, preku Spanjën.

os-x-el-kapiteni

Kjo javë ka qenë gjithashtu javë beta e fillimit dhe ne tashmë kemi midis nesh OS X 7 beta 10.11.4 . Tani kjo beta është tashmë e disponueshme në versionin e zhvilluesit dhe gjithashtu në versionin e saj publik beta, kështu që të gjithë ata që duan ta instalojnë në Mac dhe nuk kanë një llogari zhvilluesi mund ta bëjnë atë gjithashtu nga uebi për testuesit beta. Beta e re vjen me ndërtimin 15E64a dhe kjo na ofron disa ndryshime të rëndësishme ose për të nxjerrë në pah në lidhje me beta 6 të lëshuar një javë më parë.

 

mollë-makinë-koncept

Kur sot nuk kemi shumë informacion në lidhje me Apple Car ose atë që quhet përfundimisht, thashethemet në lidhje me këtë projekt shkojnë sipas sezoneve. Që kur u shfaq thashethemi i parë në lidhje me makinën e ardhshme Apple në mes të vitit të kaluar, ne kemi dëgjuar shumë pak për të. Në fillim të vitit thashethemet në lidhje me projektin u kthyen pasi që me sa duket personi kryesor i ngarkuar me të kishte dhënë dorëheqjen, ose për shkak të problemeve me Jonathan Ive ose sepse ai nuk e pa shumë qartë projektin. Epo tani ka zëra se E ardhmja Apple Car mund të jetë rreth 75.000 dollarë.

hacked fjalëkalimin icloud

Apple po punon për të ngurtësoni kriptimin iCloud në mes të betejës së tij me FBI. Siç është, kompania Cupertino ka qasje në të dhënat nga rezervimet në iCloud dhe mund t'i japë ato në raste të tilla si iPhone 5C të përdorura nga San Bernardino terrorist, por tani ju doni ta ndryshoni atë. Sipas një raporti nga 'The Wall Street Journal'Apple dëshiron të bëjë një Enkriptimi iCloud aq e fortë sa madje as ata nuk janë në gjendje të deshifrojnë, ashtu si kriptimi i përdorur për të mbrojtur të dhënat e ruajtura lokalisht në një pajisje iOS.

Platforma Cloud e Google-Apple-icloud-1

Dhe e përfundojmë përpilimin me lajmet që flasin për çfarë Apple nënshkruan një marrëveshje me Google për të përdorur platformën e saj cloud. Shërbimet e reve janë gjithnjë e më të domosdoshme në nevojat tona të përditshme, ku ka kapacitete lokale për ruajtje ato mund të dalin shkurt dhe më shumë duke marrë parasysh që praktikisht shumica e zonave të populluara minimalisht tashmë kanë qasje në rrjet, ose me anë të kabllove ose me anë të teknologjisë mobile. Për këtë arsye Apple sapo ka nënshkruar një marrëveshje me Google ku infrastruktura e saj e ruajtjes në re i quajtur "Google Cloud Platform" Do të sigurojë një mbështetje për cloud të Apple (iCloud) dhe shërbime të tjera të bashkangjitura me të, sipas një raporti të Business Insider.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.