Filmi i ardhshëm i Apple TV + i Martin Scorsese zgjeron kastin e tij

Filmi i ri Martin Scorsese vetëm në Apple TV +

Filmi tjetër i Martin Scorsese, Vrasësit e hënës së luleve, është ende larg fillimit të prodhimit, një film që do të dalë premierë ekskluzivisht në Apple TV +, pas marrëveshjes së arritur nga regjisori me platformën video streaming pak më shumë se një vit më parë.

Lajmet e fundit në lidhje me këtë film mund të gjenden në Deadline. Sipas këtij mediumi, William Belleau, Louis Cancelmi, Jason Isbell dhe Sturgill Simpson janë aktorët e rinj që do të jenë pjesë e kastit nga filmi që luan gjithashtu Leonardo Dicaprio dhe Robert DeNiro dhe i cili na tregon historinë e vrasjeve të Osage në vitet 1920.

Aktorët e rinj që i janë bashkuar kastit, ai tashmë i ka caktuar rolet e tij në film:

  • William Belleau Ai do të interpretojë Henry Roan, një fermer Osage me lidhje të ngushta me familjen Burchart të DiCaprio.
  • Louis Cancelmi është Kelsie Morrison, një nxitës lokal dhe mik i Burkhart.
  • Jason Isbell, i cili bën debutimin e tij si aktrim në film, luan Bill Smith, një kundërshtar i Ernest Burkhart.
  • Sturgill Simpson Ai bashkohet si kampion famëkeq rodeo dhe kontrabandist Henry Grammer.

Ky film i ri është bazuar në libër Vrasësit e Hënës së Luleve: Vrasjet Osage dhe Lindja e FBI, një libër në lidhje me një seri vrasjesh të Osage Vendasve Amerikanë të vendosur në Oklahoma.

Filmi është vendosur në vitet 1920 dhe ndjek zbulimin e depozitave të naftës nën tokat e amerikanëve vendas të lartpërmendur. Hetimi lidhur me këtë rast ishte pararendësi i krijimit të FBI-së.

Vrasësit e Hënës së Luleve fillimisht do të dalë në kinema, në mënyrë që të konkurrojnë në Oscars Hollywood Academy, duke arritur shërbimin video streaming disa javë më vonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.