Gruaja e Wozniak ju fton në festën virtuale të 70-vjetorit të burrit të saj

Steve Wozniak

Të gjithë e dimë historinë e lindjes së një prej kompanive më të mëdha në botë. Steve Wozniak "Shtë "manet e tjera" që së bashku me Steve Jobs projektuan dhe prodhuan kompjuterin e parë Apple në garazhin e tyre.

Vitet kaluan dhe erdhi një kohë kur Steve Wozniak u shkëput nga kompania, duke u bërë profesor i elektronikës dhe prodhimit të disa pajisjeve elektronike të tilla si telekomandë universale. Mbaroi dalin në pension dhe jetojnë me të ardhura me gruan e tij, falë paketës së mirë të aksioneve të Apple që u dha kur ai u largua nga kompania në 1985. Sot ai është 70 vjeç dhe gruaja e tij ka përgatitur një festë virtuale që mund të merrni pjesë.

Janet Wozniak, gruaja e Steve Wozniak, bashkëthemeluese e Apple, ka përgatitur "11 Ditët e Wozdom" në internet, për të festuar 70 vjetori i lindjes të burrit të saj dhe gjithashtu të mbledhë fonde për fondacionin bamirës Jewel's Inspiring Children Foundation.

Festa e ditëlindjes do të zhvillohet në 70 vjetorin e Woz, sot, 11 gusht, dhe do të shfaqë ngjarje video streaming. Atëherë 11 ditë do të vijnë të "sfidave të përditshme", me konkurse dhe teste ku do të ketë çmime të ndryshme për fituesit.

«Bashkohuni me ne për një natë e paharrueshme të muzikës, argëtimit, historive dhe mesazheve të sinqerta të dashurisë, për një njeri të jashtëzakonshëm që ia ka kushtuar jetën e tij përmirësimit të jetës së njerëzve të tjerë ", thotë faqe interneti ditëlindja speciale.

"Na ndihmoni të përgëzojmë një njeri që ka ndikuar në kaq shumë njerëz duke e ndihmuar atë të shpëtojë dhe transformojë më shumë jetë fëmijësh", vazhdon ai, "përmes fondacionit të tij të preferuar, Fondacioni Fëmijët Frymëzues të Jewel".

Shumë të famshëm kanë rezerva VIP për ngjarjen virtuale, përfshirë muzikantin Xhevahir, i cili është themeluesi i bamirësisë që Wozniaks po sponsorizojnë.

Yjet e tjerë që morën pjesë në këtë ngjarje përfshijnë Chris Rock dhe Emmylou Harris, Drew Carey, Mark Cuban, William Shatner, Marina Sirtis dhe George Takei, Jay Leno, Richard Branson dhe Nancy Pelosi. Ata dhe rreth 50 artistë të tjerë do të bashkëpunojnë me partinë surprizë virtuale me «muzikë, komedi, magji dhe tregime".

Ngjarja do do të transmetojë drejtpërdrejt përmes faqe e posaçme në internet krijuar për këtë ngjarje, këtë pasdite në SHBA, duke filluar në 2 të mëngjesit të 12 gushtit, për ne.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.