Kompania e prodhimit të Hillary Clinton dëshiron të vazhdojë punën me Apple TV +

Hillary Clinton

Dhjetorin e kaluar, Apple arriti një marrëveshje me Hillary dhe Chelsea Clinton për të sillni në ekranin e vogël Libri Libri i Grave Gutsy, një libër me tregime për kapërcimin dhe guximin që do të arrijë në formatin dokumentar në Apple TV +, edhe pse tani për tani ne nuk e dimë se cila mund të jetë data e lëshimit.

Si zakonisht, duket se tek Apple, sapo të pëlqejnë të punojnë me dikë, ata e dëshirojnë këtë vazhdo ta bësh atë mbi një bazë të përsëriturTë paktën kjo është ajo që nënkuptojnë thashethemet e fundit në lidhje me ish-Sekretaren e Shtetit të SHBA dhe vajzën e saj Chelsea Clinton përmes kompanisë së saj të prodhimit HiddenLight Productions.

Siç mund ta lexojmë në Deadline, Hillay dhe Chelsea Clinton ata duan të arrijnë një marrëveshje me Apple përsëri përmes kompanisë së saj të prodhimit, HiddenLight Productions, për të sjellë romanin në shërbimin video streaming Bijat e Kobanit: Një histori e rebelimit, guximit dhe drejtësisë nga shkrimtari Gayle Tzemach Lemmon, të cilit ata kohët e fundit i blenë të drejtat.

Afati pretendon se ka pasur një oferta luftë për të marrë të drejtat e këtij libri, kështu që ka më shumë gjasa që të përfundojë edhe në Apple TV +, sipas të njëjtit medium.

Siç thotë Hillay Clinton:

Ky titull është një përrallë e grave trime dhe sfiduese që luftojnë për drejtësi dhe barazi. Ne krijuam HiddenLight për të festuar heronj, vlera e të cilave shpesh anashkalohet dhe nuk mund të ishim më të ngazëllyer për të sjellë këtë histori frymëzuese për shikuesit në të gjithë botën.

Libri na tregon historinë e vërtetë, të një Milicia kurde e përbërë vetëm nga gra i cili u përball me kontigjentin lokal të ISIS në zonën e Sirisë dhe doli fitimtar. Ky triumf, provokoi një tërheqje të rëndësishme në rajon për shkak të milicisë që përpiqet të shfajësojë barazinë gjinore. Për më tepër, ai siguroi mbështetje të rëndësishme për Forcat e Operacioneve Speciale të Shteteve të Bashkuara në zonë.

Ai është i lirë Bijat e Kobanit: Një histori e rebelimit, guximit dhe drejtësisë Do të dalë në treg në 16 shkurt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.