HomePods i ardhshëm i Apple mund të sjellë ekrane dhe kamera

HomePod mini

Kur Apple thjesht hiqni HomePod origjinal dhe është zbuluar se modelet mini sjellin sensorë të lagështisë dhe temperaturës por ata nuk janë aktivizuar akoma, ne gjithashtu gjejmë lajmet për elementët e rinj që duam të shtojmë në pajisje. Kështu flasim për mundësinë që mund të kenë këto pajisje altoparlantësh në shtëpi përfshijnë ekranet dhe kamerat. Nuk është një përparim, sepse ne tashmë e dimë që modelet konkurruese tashmë i kanë këto karakteristika dhe Apple tashmë është vonë. Por më mirë vonë se kurrë.

Lajmi i ri që është marrë nga Apple, kësaj here i referohet HomePod dhe nuk është një lajm i vetëm nëse jo se në të ardhmen afatshkurtër mund të shohim një pajisje krejtësisht të re dhe të rinovuar. Në këtë mënyrë mund të zbulojmë se në terma afatshkurtër HomePod mund të përfshijë veçori të reja që do t'ju vijnë në ndihmë. Tani kemi lajmin se është zbuluar se në mini HomePod kemi sensorë të temperaturës që nuk janë aktivizuar dhe se ka më shumë gjasa që mund të fillohet përmes softverit.

Përveç këtyre sensorëve të zbuluar, ne kemi në perspektivë që ata mund të përfshijnë ekranet dhe kamerat. raporti i ri i Bloomberg sugjeron që Apple të paktën mund të jetë duke eksploruar idenë e modeleve të reja HomePod me një ekran dhe një aparat fotografik. Për të qenë në gjendje të konkurrojë me Nest Hub Max të Google, Echo Show të Amazon dhe portalin Facebook. Gurman paralajmëron që «nisja nuk është e afërt«, Pra nuk ka asnjë garanci që Apple do të lançojë një produkt të tillë. Pra, ne mund t'i presim këto pajisje më tepër në planin afatgjatë sesa në atë të shkurtër apo të mesëm.

HomePod i pajisur me kamera i Apple me sa duket do të ofronte karakteristika të ngjashme si Thirrjet video FaceTime dhe integrimin HomeKit nëse ndonjëherë del në treg. Do të ishte mirë ta shohim së shpejti më mirë sesa të zgjasim shumë. Sepse kompania amerikane nuk duhet të injorojë konkurrentët e saj të cilët tashmë kanë modele në treg dhe janë të sigurt se do të jenë e ardhmja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.