Joe Carroll i bashkohet kastit të serialit "Five Days at Memorial"

Joe Carroll

Joe Carroll, sapo u regjistrua për t'u bërë pjesë e kasti i miniserialit Pesë ditë në përkujtimore, një seri që tregon historinë e 5 ditëve të para pas Uraganit Katrina në grevën e tij në New Orleans dhe sillet rreth spitalit në këtë qytet dhe vendimeve që ekipi mjekësor duhet të marrë.

Me shtimin e Joe Carroll, kasti i këtij miniseriali përbëhet nga Vera Farmiga, Cherry Jones, Adepero Oduye ndër të tjera. Carroll do të luajë Michael Arvin, një drejtues biznesi i ngarkuar me gjeni burime për të shpëtuar jetën e njerëzve në rrezik qindra kilometra nga vendndodhja juaj.

Shkruar nga Ridley dhe Cuse dhe bazuar në librin e mirënjohur jo -trillues nga Autorja fituese e Çmimit Pulitzer, Sheri Fink, Pesë Ditët në Memorial kronikojnë pesë ditët e para në një spital të New Orleans pasi Uragani Katrina arriti në tokë.

Kur uji u ngrit, energjia elektrike u shua dhe nxehtësia u rrit, kujdestarët e rraskapitur u detyruan të të marrë vendime për jetën ose vdekjen që i ndiqte me vite.

Për momentin, një kalendar i kur është planifikuar të fillojë prodhimi i këtij seriali, kështu që ne nuk mund të guxojmë të themi një datë të mundshme të lëshimit në Apple TV. Me shumë mundësi, në muajt e ardhshëm, tani që kasti duket të jetë i plotë, studio do të përgatisë prodhimin dhe do të fillojë regjistrimin.

Joe Carroll është i njohur për shfaqjet e tij në serinë e FBI -së dhe në filmin Romeo dhe Zhulieta. Përveç kësaj, ai ka marrë pjesë në episodet televizive të Chicago Fire, NCIS: New Orleans, The Code dhe serialit El Ilusionista.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.