Kështu duket Apple Watch Series 4 krahasuar me modelet e vjetra

Zgjedhja e një ore është shumë personale. Kur zgjedhim ndonjë vegël nga Apple, ne shikojmë nevojat tona. Nga ana tjetër, kur zgjedhim një orë, përveç nevojave, ne shikojmë se si duket në kyçin tonë.

Një ditë më parë Apple prezantoi modele të reja Apple Watch, në dy madhësi 40 mm dhe 44 mm. Në këtë artikull ne synojmë t'ju tregojmë se si secili prej modeleve duket në dore të një përdoruesi mesatar, dhe krahasoni nga atje, me Apple Watch Series 3 që kishim deri më tani në treg. Dhe kjo gjithmonë në mënyrën më subjektive, sepse nëse hyjmë në një çështje shije, secili mendon diçka ndryshe. 

Premisa e parë që duhet të marrim parasysh me orët e Apple është se nuk bën dy modele, një për burra dhe një për gra. Apple Watch është një model unisex. Prandaj, vendimi duhet të jetë vetëm ndjenjat tona ose shijet tona në kushtet e një modeli më të madh ose më të vogël. Këtu vendimi i blerjes nuk është i bazuar në më të mëdha, më mirë, nëse jo është një pyetje fiziologjike. 

Gjithashtu si këshillë. Nëse nuk keni pasur ndonjë Apple Watch në kyçin tuaj, do të gjeni një ndjesi të dyfishtë. Së pari edhe modeli i madh do të duket i vogël. Por në të njëjtën kohë, ne do të habitemi se sa shpejt funksionon në çdo veprim, madje edhe më shumë me përmirësime në watchOS 5 me zbatimin e gjesteve të reja për të kryer veprime më intuitive. Në këtë mënyrë, gjëja më e mirë do të ishte të provonit një Apple Watch në vetën e parë dhe nxirrni përfundimet tuaja.

Në këtë artikull, do të gjeni imazhe të ndryshme që do të na japin një përshtypje të parë të Apple Watch Series 4, krahasuar me madhësitë e paraardhësit të tij. Këto imazhe janë shkallëzuar në mënyrë që të mund t'i printoni në madhësi reale për të parë përshtypjen e modelit në kyçin tuaj.

Nga ana tjetër, ta them atë Ju mund të rezervoni Apple Watch Series 4 nga sot më 14 dhe do ta keni në shtëpinë tuaj para datës 21. Çmimet e këtij modeli fillojnë me 429 €. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.