Këtë vit na mbaroi sfida e Ditës së Tokës

Dita e Tokes

Zakonisht në këtë kohë do të shijonim një sfidë të Apple për përdoruesit e Apple Watch. Po, sot është Dita e Tokës Dhe në Apple ata e kanë festuar atë çdo vit me një sfidë në të cilën ata rregullisht na kërkojnë një trajnim prej rreth 30 minutash në ditë për të marrë medaljen ekskluzive dhe afishe për të dërguar mesazhet.

Këtë vit me krizën Covid-19 ne tashmë parashikonim që të ishim lënë jashtë kësaj sfide dhe më në fund Apple ka vendosur të mos e aktivizojë atë pas disa vitesh që u mbajt sot, 22 Prill i çdo viti. Për më tepër, në dyqanet e Apple logoja e mollës u ndryshua, duke e lënë atë në të gjelbër dhe punonjësit gjithashtu mbanin bluza jeshile ...

Sfida mund të ishte përmbushur

Na duket se pavarësisht se nuk jemi në gjendje të largohemi nga shtëpia në shumë vende dhe kushtet në të cilat gjendemi aktualisht me krizën shëndetësore disi të lodhur nga kalimi i muajve në shumë pjesë të botës, ky lloj sfidash mund të jenë interesante për të shmangur mendjen dhe lëviz pak më shumë në shtëpi, por Apple këtë herë ka preferuar të lërë mënjanë sfidat e aktivitetit dhe të mos e nisë atë.

Angazhimi me Apple për të mbrojtur mjedisin vazhdon sipas radhës së saj të përparësive dhe siç e dimë të gjithë kompania ka disa deklarata zyrtare në të cilat shpjegon se 100% të energjisë së përdorur nga Apple Stores Ashtu si të gjitha objektet që ata zotërojnë, të tilla si Apple Park, dhe që ato janë përhapur në të gjithë botën, ato vijnë nga energjia e pastër. Këtë vit ne kemi mbaruar sfidën e Ditës së Tokës, por kjo nuk është arsyeja pse ne do të ndalojmë së lëvizuri, prandaj ejani dhe jepini trupit tuaj edhe gjysmë ore dhe pa arritur këtë sfidë që ne kemi qenë duke bërë dhe arritur çdo vit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.