MacBook Pro 13 i parë 2018 inç shfaqet në seksionin e restauruar të vendit tonë

Nuk vonoi shumë që të parët të shfaqeshin MacBook Pro 13 i këtij viti me 2018 inç në pjesën e restauruar dhe të rikonstruktuar të Apple në vendin tonë. Kohët e fundit këto skuadra të para mbërritën në faqen e internetit të Apple në Shtetet e Bashkuara, më pak se 15 inç modele u shtuan dhe tani ne tashmë kemi një model 2018 të disponueshëm në faqen në internet të Spanjës.

Duket se nuk ka shumë stok të këtyre Macëve në vendin tonë që nga ajo kohë kemi parë vetëm një model, por ne jemi të sigurt se numri i disponueshëm do të rritet me kalimin e ditëve. Apple zakonisht shton të gjithë aksionet në dispozicion për të shitur këto pajisje gjysmë të reja sa më shpejt të jetë e mundur.

Në këtë rast, modeli që ne e gjejmë të disponueshëm në kohën e shkrimit të këtij artikulli (mund të mos jetë më i disponueshëm) shtoni specifikimet e mëposhtme:

 • Touch Bar me sensor të integruar Touch ID
 • Ekran Retina me ndriçim të ndritshëm LED 13,3 inç (diagonale) me teknologji IPS; 2.560 nga-1.600 rezolucion vendas me 227 piksel për inç
 • 8 GB memorie LPDDR3 në bord 2.133MHz
 • 512 GB SSD
 • Kamera 720p FaceTime HD
 • Kartë grafike Intel Iris Plus Graphics 655

Pra, ne po përballemi me një model nga ky vit dhe që ka një çmim prej 1.909 euro. Kursimi është i rëndësishëm pavarësisht se është 15% e çmimit zyrtar (zbritje prej 340 euro). Këto skuadra ripaketohen në një kuti të veçantë (me manualet përkatës, kabllot dhe të tjerët që vijnë me produktin origjinal) dhe ndjekin proceset e restaurimit të vërtetuara nga Apple që i lejojnë ata të lëshohen përsëri në treg pa ndonjë dështim. Kjo skuadra ndiqni të njëjtat udhëzime themelore teknike sesa proceset e testimit për produktet e reja të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.