macOS Monterey mundëson AirPlay në Apple Fitness +

Apple Fitness +

Një nga risitë që macOS Monterey zbaton është fuqia shijoni Apple Fitness + në Mac tuaj falë AirPlay. Kemi që ky shërbim Apple nuk është i disponueshëm në të gjithë botën, por të gjithë ata që mund ta shijojnë atë tani mund ta bëjnë atë edhe nga Mac.

Vetëm disa modele Mac me sistemin e ri operativ macOS Monterey do të jenë në gjendje ta shijojnë këtë Luaj AirPlay nga një iPhone ose iPad. Mos harroni se Mac nuk ka një aplikacion Fitness dhe nuk ka një faqe në internet, prandaj shërbimi i trajnimit Apple nuk është i disponueshëm në Mac.

Mac-të që mund ta shijojnë këtë shërbim përmes AirPlay janë: MacBook Pro (2018 dhe më vonë) MacBook Air (2018 dhe më vonë) iMac (2019 dhe më vonë) iMac Pro (2017) Mac mini (2020 dhe më vonë) Mac Pro (2019). E vetmja gjë e dobët për të përdorur Apple Fitness me AirPlay është se Metrikat në ekran, rrahjet e zemrës dhe kaloritë e djegura nuk shfaqen në Mac-in tonë, por ato ende mund të shihen në një Apple Watch.

Në këtë kuptim, mund të përdorni Apple Fitness në aplikacionin Fitness në një iPhone, iPad ose Apple TV dhe ky shërbim të jetë i plotë mund të jetë përdorni me Apple Watch, në këtë rast kërkohet një Apple Watch Series 3 ose më i ri. Ne shpresojmë që Cupertino të vendosë të nisë këtë shërbim në më shumë vende sesa aktualisht në dispozicion dhe aktualisht është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Irlandë, Australi dhe Zelandën e Re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.