Microsoft shpall Surface 7-in e saj në një video duke u përpjekur të bëjë një budallallëk të MacBook Pro

Sipërfaqja 7 VS MacBook Pro

Ne të gjithë e dimë këtë MacBook Pro është kompjuteri standard dhe më shumë nëse është e mundur pasi të keni lansuar modelin me procesorin Apple Silicon. Ka shumë modele të tjera në treg që duan të marrin një pjesë të fitimeve që kompania kaliforniane arrin me shitjet e saj. Disi e vështirë, por jo e pamundur. Reklamimi ndihmon në pozicionimin e atyre produkteve brenda mundësive të përdoruesve dhe Microsoft nuk e ka menduar dy herë dhe nuk i ka hedhur në treg një fushatë shumë e vështirë kundër MacBook Pro dhe në favor të Surface 7.

Në kanalin YouTube Microsoft Surface gjetëm videon ku në vetëm 30 sekonda, ju doni të tallni MacBook Pro, duke mësuar, sipas tyre, të metat e kompjuterit Apple në krahasim me përfitimet e Surface 7.

Videoja fillon duke paralajmëruar se ata do të krahasojnë të dy modelet dhe ne mund të shohim kutitë e të dy pajisjeve. Gjëja e parë që kuptojmë është se modeli MacBook Pro është ai me procesorin Intel. Jo me Silicon e re Apple. Me të cilën tashmë nisemi nga një krahasim i kushtëzuar. Diçka që mund të konsiderohet "normale" në botën e reklamave por jo që nuk duhet të injorohet dhe logjikisht Microsoft nuk e llogarit atë.

Së dyti fillojnë krahasimin e ekraneve të të dy pajisjeve dhe mënyrën se si ata tallen me ekranin prekës dhe majë shkruese të Surface me ekranin e MacBook Pro dhe si qeshin me Touch Bar, gjë që ata thonë se është pothuajse e padobishme kur krahasohet me mundësitë e shkrimit dhe ekranit me prekje në Surface 7 . Ata vazhdojnë me dizajnin të Surface aa që mund ta ndani tastierën nga ekrani duke e kthyer pajisjen në një Tablet.

Ata vazhdojnë duke folur për fuqinë dhe reagimin sidomos në lojërat video. Dihet gjithmonë që Macbooks vuajnë nga probleme në këtë drejtim. Por jo për mungesë të energjisë nëse jo sepse nuk janë krijuar për të. Por nuk është e krahasueshme, nga këndvështrimi im, veçanërisht tani me Apple Silicon. Në vendin e fundit krahasoni çmimet dhe atje nuk kam asgjë për të thënë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.