Paraqitja e Teknologjisë Safari arrin versionin 30. Rregullimi i defekteve në kod

Përsëri kemi një version të këtij shfletuesi eksperimental nga Apple, Safari Technology Preview. Këtë herë versioni është 30 dhe ato që shtohen në të janë zgjidhje për disa gabime të gjetura në versionin e mëparshëm dhe padyshim që përmirësimet e secilit prej versioneve që kemi deri më sot, rregullime tipike të defekteve për JavaScript, CSS, Validation Form, Web Inspector, API Web, Media, Performanca dhe të ngjashme. Që nga fillimi i tij, shfletuesi Safari Technology Preview në botën Mac, nuk ka dështuar çdo dy javë me azhurnimin e tij.

Ne e konsiderojmë të rëndësishme dhe interesante që Apple vazhdon me këtë shfletues për disa arsye, por kryesorja është se ofron mundësinë e përmirësoni Safari pa pasur nevojë të bini në shfletuesin zyrtar dhe kjo është diçka që përdoruesit e vlerësojnë për të shmangur përplasjet ose mbylljet e papritura në Safari. Pasja e shumë përdoruesve që përdorin këto versione të shfletuesit ndihmon vetë kompaninë për të zbuluar dhe përmirësuar funksionimin e shfletuesit të saj.

Ky është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas që mund të përdoret nga të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime ka Apple për zbuloni mete në shfletues dhe aplikoni korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu siç thamë më parë, për ta përdorur atënuk kërkohet llogari e zhvilluesit dhe çdokush mund të shkarkojë, thjesht hyni në faqen e internetit të zhvilluesit dhe shkarkoni Safari Teknologjia PamjejeLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.