1978 Regjistrohu logoja e Apple në ankand

Shenjë ankandi në mollë

Që nga vdekja e Steve Jobs, çdo send që ka kaluar nëpër duart e tij, është nënshkruar nga ai, përfshin emrin e tij dhe në përgjithësi, çdo produkt që i përket viteve të para të Apple, ka dalë në ankand duke arritur, në disa raste, shifra të tepruara, si rasti i një Apple-1 që arriti $ 900.000.

Padyshim, jo ​​të gjitha produktet kanë të bëjnë me vitet e para të Apple kanë të njëjtin interes nga koleksionistët. Sot ne po flasim për një ankand të ri, një ankand në lidhje me një poster të vërtetë që një shitës i autorizuar i Apple kishte jashtë dyqanit të tyre.

Shenjë ankandi në mollë

Posteri në fjalë tregon logo origjinale e mollës me ylber në 1978. Kjo shenjë është bërë prej metakrilate me një kornizë metalike dhe ka dimensione afërsisht 123 x 153 cm dhe është një nga shenjat e para që shpërndarësit e autorizuar nga Apple shfaqnin jashtë dyqaneve të tyre për të informuar se ata ishin agjentë zyrtarë të kompanisë së themeluar nga Steve Jobs dhe Steve Wozniak.

Kjo shenjë ka shenja sipërfaqësore dhe disa njolla në sfondin e verdhë, por ngjyrat e ylberit mbeten në gjendje shumë të mirë. Në përgjithësi, bazuar në përshkrimin e ankandit, gjendja e ruajtjes së kësaj shenje është shumë e mirë.

Për momentin nuk ka asnjë ofertë për artikullin në kohën e shkrimit të këtij artikulli, një artikull çmimi fillestar i të cilave është 20.000 dollarë, një ankand që do të mbetet aktiv për dy ditët e ardhshme. Ky ankand është në dispozicion për të përmes Nate D. Sander Actuions (dhe jo faqja e rregullt e internetit e ankandit të produkteve RR Actuions) një ankand që do të përfundojë në 26 Mars në 5:XNUMX pasdite PST.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.