Rishikimi i ziles së derës inteligjente të kamerës së dyfishtë Eufy

Ne kemi në dorë të renë kamera sigurie me zile të integruar nga Eufy. Për të gjithë ata që nuk e njohin firmën Eufy, mund të paralajmërojmë se është një nga filialet e Anker-it, ndaj në këtë kuptim do të kemi një produkt cilësor, me përfundime vërtet të shkëlqyera dhe një çmim mjaft të arsyeshëm duke pasur parasysh konkurrencën direkte.

Në këtë rast, gjëja më e mirë e kamerës është se përveç ziles së derës, shton një kamerë të dytë që fokusohet drejtpërdrejt në tokë, në vendin tonë kjo mund të mos jetë shumë e dobishme, por në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku korrierët lënë pako në dysheme jashtë derës sonë është me të vërtetë e rëndësishme që kjo kamerë të drejtohet nga toka.

Por le të kalojmë pjesë-pjesë dhe të fillojmë me një nga gjërat më të rëndësishme që na ofron kjo kamerë me firmë Eufy. Dhe kjo nuk është asgjë më shumë dhe asgjë më pak se nuk shton asnjë lloj abonimi apo kosto shtesë për të ruajtur gjithçka që kamera zbulon në momentin e bie ziles së derës.

Dhe ne e dimë mirë se ka shumë firma që, përveçse shesin vetë kamerën e sigurisë për të mbrojtur shtëpinë tonë, na ofrojnë mundësinë pothuajse të detyrueshme të abonimit në shërbimin e tyre iCloud për ruajtjen e të dhënave, në këtë rast. me kamerën e dyfishtë eufy nuk keni nevojë të abonoheni për asgjë pasi shton ruajtje në vetë bazën dhe në nivel lokal.

Dizajni dhe karakteristikat kryesore të kamerës

Nuk mund ta mohojmë që dizajni i kësaj kamere është vërtet spektakolar dhe ofron mundësinë e montimit të saj kudo falë saj. rezistenca ndaj ujit, pluhurit dhe motit tjetër të keq. Kamera përmban një dizajn të zgjatur, të zi me shkëlqim.

Në treg ka këtë lloj pullash të ngjashme me eufy kamera e dyfishtë por ne kete rast na pelqeu mjaft finitura ne flori te pjeses ku ndodhet lentja dhe pjesa tjeter e gjitha ne ngjyre te zeze. Negativa për të thënë diçka për këtë kamerë është se butoni i ziles së derës është disi i fshehur. Kjo mund t'i shtyjë njerëzit që duan t'i bien ziles së derës në dyshim, sepse do të ishte mirë të vendosni një lloj shënjimi zile në pjesën e rrumbullakët të butonit për të identifikuar qartë këtë zile. Kjo do të ishte e vetmja pikë negative që gjetëm në kamerën që është vendosur në pjesën e jashtme të shtëpisë sonë.

Për sa i përket përfitimeve apo përfitimeve kryesore, duhet të themi se lentja kryesore ofron një rezolucion 2K HDR ndërsa e dyta është 1600 x 1200 HD. Ofron mbikëqyrje të të gjitha llojeve me identifikimin e njerëzve nga detajet më të vogla falë skanerit të fytyrës dhe opsionit për të shtuar veçori të të afërmve tanë përmes aplikacionit. Gama e tij e lartë dinamike lejon zbulimin e fytyrës dhe videon e njerëzve edhe kur ndriçimi i pasmë mund të shihet qartë.

Pamja e ofruar nga disa kamera inteligjente dhe zilja e dyerve është e drejtë, këndet në këtë lloj aparati janë të rëndësishëm pasi na lejojnë të shohim gjithçka që ndodh jashtë shtëpisë tonë. Logjikisht kjo zile video ka mikrofon dhe altoparlant të jetë në gjendje të komunikojë drejtpërdrejt me njerëzit jashtë. Nga ana tjetër, ai ofron zbulimin e lëvizjes dhe zbulimin e nxehtësisë, gjë që nuk është vërtet e nevojshme këtu në Spanjë, por është shumë e dobishme në Shtetet e Bashkuara.

Blini këtu kamerën tuaj të dyfishtë Eufy me çmimin më të mirë

Montimi i kamerës në derën e shtëpisë

Në këtë kuptim mund të themi se instalimi i kësaj zile video është vërtet i thjeshtë dhe Ne kemi një shabllon në vetë kutinë që do të lehtësojë instalimin. Kjo është e përbërë drejtpërdrejt nga dy vrima për dy vida për të cilat padyshim do të duhet të bëjmë një vrimë në mur me një stërvitje. Nuk është aspak e komplikuar instalimi i kësaj kamere nga jashtë.

Baza e emërtuar si HomeBase 2 qe shtohet edhe ne shtepine e kesaj kamere ose zilja video e deres duhet te lidhet me rrjetin Wi-Fi te shtepise tone, kjo eshte e rendesishme per te marre nje video sinjal te mire nga kamera e jashtme dhe mund te themi se diapazoni eshte i drejte ne disa raste. Në këto raste, kur sinjali është disi më i drejtë, përkufizimi i kamerës do të bjerë pak, ndaj rekomandojmë që baza të vendoset sa më afër ziles së derës në mënyrë që gjithçka të funksionojë në mënyrë perfekte dhe me cilësi të lartë video.

Autonomia e kamerës prej rreth gjashtë muajsh

Në vetë kutinë, shtohet një kabllo që nuk është aq e gjatë sa të mund të lidhim zilen e videos direkt me një prizë USB A për sa kohë që kemi një tub nëpër mur, por zakonisht nuk ndodh kështu. Është për shkak të kësaj kamera ofron një autonomi një herë të karikuar në maksimum rreth gjashtë muaj siç tregohet nga prodhuesi. Kjo logjikisht mund të varet nga përdorimi që i bëjmë kamerës, sa herë lidhemi me të ose shtypim zilen e derës, etj.

Ajo që ne e kemi të qartë është se autonomia e kamerës është më se e mjaftueshme për të qenë të qetë. Në këtë kuptim, nuk kemi qenë mjaftueshëm për të thënë nëse bateria ka mbaruar apo jo, por në kohën që e kemi testuar, ajo ka funksionuar në mënyrë perfekte.

Aplikacioni Eufy, pajtueshmëri me kamerat e tjera dhe produktet Alexa

Në fakt, kjo firmë ka në dispozicion disa produkte të ngjashme dhe mundësia për t'i lidhur ato me njëra-tjetrën është vërtet e madhe. Ne mund t'i shohim të gjitha kamerat drejtpërdrejt nga aplikacioni ynë celular kudo dhe kjo i ofron përdoruesit një paqe vërtet të shkëlqyer mendore.

Sot problemi i vetëm që kemi është se shumica prej nesh nuk kanë produkte të markës së njëjtë por kjo është arsyeja pse në këtë rast Eufy na ofron mundësinë për të shijuar këtë aparat fotografik dhe opsionet e saj së bashku me pajisje të tjera Alexa ose Google. nuk është në përputhje me HomeKit Për fat të keq.

Në këtë mënyrë mund të themi se është e mundur të lidhemi me çdo pajisje të përputhshme me Alexa në mënyrë që altoparlantët të na njoftojnë kur dikush i bie ziles së derës ose të kemi mundësinë t'i shohim ato me pajisjet që kanë ekran Amazon.

Opsionet dhe veçoritë që ofron janë vërtet interesante për çdo përdorues që dëshiron të mbrohet vazhdimisht në shtëpi, duke parë atë që po ndodh jashtë në çdo kohë dhe duke besuar në funksionalitetin dhe qëndrueshmërinë e këtij lloji të produktit aktiv të sigurisë.

Mendimi i redaktorit

eufy kamera e dyfishtë
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
249
 • 100%

 • autonomi
  Redaktori: 95%
 • Përfundon
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajni, materialet dhe siguria
 • Qartësia totale e videos
 • Përfshihen veçoritë, çmimi dhe ruajtja e iCloud

Contras

 • Butoni i ziles së derës i paidentifikueshëm për disa njerëz

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.