Ruterët e Linksys do të marrin mbështetjen HomeKit së shpejti

Linksys Velop

Ka disa lajme ngazëllyese që vijnë për HomeKit këtë javë dhe kanë një router që është i pajtueshëm me automatizimi në shtëpi i mollës është gjithmonë një shenjë shumë e mirë. Duket se gjithçka po ndjek rrjedhën e saj, edhe pse më ngadalë sesa shumë përdorues presin dhe kjo është që në WWDC të fundit kompania paralajmëroi se po punonte për të përmirësuar sistemin. Disa orë më parë pamë një patentë të re me të cilën pajisjet mund të integrohen në një mënyrë shumë më të thjeshtë dhe më të shpejtë lidheni me njeri-tjetrin.

Të kesh një router të pajtueshëm me HomeKit mund të ketë një seri përparësish interesante për përdoruesit dhe kjo është se do të mbronte rrjetin tonë nga hyrja e padëshiruar me lidhje të pasigurta, si dhe do të lehtësonte hyrjen në të gjitha produktet e përputhshme me HomeKit. Në këtë kaos, modelet e shpallura nga vetë Linksys hyjnë në ato që njihen si të pajtueshme me rrjetin rrjetë Wi-Fi dhe prandaj potenciali është shumë më i madh pasi që këto lloj routerësh lidhen me "satelitët" e tyre dhe ata nuk largohen nga vendet në shtëpinë tonë ose punojnë pa mbulim WiFi. Këto janë modelet e shpallura nga firma:

 • A03
 • WHW0301
 • WHW0301B
 • WHW0302
 • WHW0302B
 • WHW0303
 • WHW0303B

La Seri Linksys Velop ka disa modele të pajtueshme një herë azhurnoni përmes vetë aplikacionit. Për momentin nuk ka asnjë datë lëshimi për të shtuar këtë pajtueshmëri në routerët tuaj me HomeKit, por pritet të arrijë së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.