Zhvilluesi Safari 10 beta 3 tani është në duart e zhvilluesve

ikonë safari

Zhvilluesit tashmë kanë në duart e tyre Zhvilluesi Safari 10 beta 3 për OS X Yosemite dhe OS X El Capitan. Tani për tani, të gjithë ata që nuk kanë të instaluar macOS Sierra beta mund të përdorin azhurnimet e shfletuesit të Apple.

Zhvilluesi Safari 10 beta 3 shton përmirësime të ndryshme dhe e vërteta është se kompania zakonisht njofton përmirësimet në këto azhurnime dhe lista është mjaft interesante për sa i përket përmirësimeve të shtuara. Le të shohim se çfarë na ofron ky version i ri dhe çfarë korrigjohet përveç gabimeve tipike dhe zgjidhjes së problemeve të mëparshme.

Safari beta 3 për OS X Yosemite dhe OS X El Capitan ka karakteristikat e mëposhtme të përmirësuara ose me bug:

 • Extensiones de Safari
 • Shirita anësorë të faqeshënuesve të rinj me dy klikime për të hyrë në një dosje
 • Dizajnoni përmirësime në faqeshënuesit dhe historinë
 • Përmirësimet e zmadhimit
 • Përmirësimet e lexuesve
 • Përmirësimet e plotësimit automatik nga Kontaktet
 • Ju lejon të hapni skedat e mbyllura së fundmi
 • HTML5 dhe shtojcat
 • Përmirësime në vizualizimin e vendeve më të vizituara
 • Përmirësime të inspektorit të internetit dhe afateve kohore

Me pak fjalë, një seri përmirësimesh interesante që me siguri do të jenë të shkëlqyera për përdoruesit që i qëndrojnë besnikë shfletuesit të Apple dhe që zhvilluesit tani do të testojnë para se të lëshohen zyrtarisht. Ky version i ri i Safari 10 do të arrijë ashtu si macOS Sierra 10.12 gjatë vjeshtës. E vërteta është që duke folur personalisht, unë rrallë përdor shfletuesin Chrome në Mac dhe është e vërtetë që e kam të instaluar, por nëse jeni përdorues i OS X, shfletuesi që ju përshtatet është padyshim Safari.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.