Shikoni këtë video qesharake nga Brian Tong me titull "Return of the Mac"

brian tong

brian tong Ai është një youtuber amerikan shumë i njohur në mesin e përdoruesve të pajisjeve Apple. Vizioni i tij për teknologjinë, gjithmonë i bazuar në humor dhe argëtim, është disi unik dhe ai ka një pasion të vërtetë për tenxheret me një mollë të mbështjellë mëndafshi.

Kontributi i tij i fundit në kanalin e tij në YouTube nuk do t'ju lërë indiferentë: një imitim i Mark Morrison nga tema e tij e viteve '90 "Return of the Mack", me protagonist MacBook Pro i ri. Do të qeshësh, me siguri.

Laptopët e rinj MacBook Pro Me procesorët e rinj M1 Pro dhe M1 Max, ata padyshim po pëlqehen nga të gjithë ata që tashmë e kanë shijuar njërin prej tyre prej disa javësh. Të gjithë përdoruesit profesionistë dhe krijues të audios dhe videove janë të kënaqur me fletoret e tyre të reja Apple.

Në një parodi argëtuese dhe shumë të realizuar, youtuberi i njohur nga skena e Apple, Brian Tong, ka ribotuar hitin e Mark Morrison në vitet '90, «Kthimi i makut«, Me një vizion të ri shumë më teknologjik, me MacBook Pro si protagonist.

Videoja e titulluar si mund të ishte ndryshe «Kthimi i Mac", Është shkruar dhe realizuar nga YouTuber Brian Tong. Ai vetë shpjegon se shumica e skenave janë xhiruar me iPhone 13 Pro.

Klipi muzikor argëtues përfshin disa vjersha të zgjuara rreth veçorive të MacBook Pro-ve të rinj që Apple publikoi disa javë më parë. Ai flet për portet, procesorët e rinj M1 dhe madje bën parodi nga citat Phil Schiller “Nuk mund të rinovoj më bythën time”.

Dhe i gjithë ky set me të njëjtën estetikë të viteve '90 si videoja origjinale e Mark Morrison, duke përfshirë zinxhirin e artë të këngëtarit. Një pjesë e madhe e videoklipit është filmuar para Apple Store të ndërtesës Teatri i Kullës nga Los Angeles.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)