Shiritat e tanishëm të Apple Watch do të jenë të papajtueshëm me Apple Watch Series 7

Rrip Apple Watch

Frika më e keqe mund të ndodhë në lidhje me ndryshimin e madhësisë në kutinë e serisë Apple Watch 7. U fol se shiritat e tanishëm do të ishin të pajtueshëm, por duket Sipas thashethemeve të fundit, nuk do të jetë kështu. Që nga rrjedhja e madhësive të reja të asaj që mund të jetë Apple Watch i ri, ka pasur shumë spekulime për këtë çështje. Në fakt, rripat me madhësitë e reja kanë filluar të shihen, por ne besuam se ato do të ishin të pajtueshme. Por duket se nuk do të ndodhë.

Meqenëse analisti i Apple Xha Pan sugjeroi që seria 7 do të vinte me madhësi 41mm dhe 45mm, shumë prej nesh pyesin nëse rripat e tanishëm do të ishin në përputhje me madhësitë e reja. Në pjesën e poshtme është vetëm 1 mm dhe nuk ka pse të ndikojë se ku janë fiksuar rripat, por përkundrazi do të ndikonte në ekran. Edhe Gurman paralajmëroi se do të kishim sfera të reja më të mëdha. Gjithçka dukej se parashikonte që rripat e tanishëm do të ishin të vlefshëm.

Sidoqoftë, duket se nuk do të jetë kështu. Një e re thashetheme të filtrit të filtrit Max Weinbach shprehet se Ne do të duhet të blejmë rripa të rinj përveç atij që kam sjellë tashmë. Askush nuk e kupton atë. Vërtet. Në këtë fazë, hapi tjetër do të jetë shitja e orës pa rrip në mënyrë që të blini atë që dëshironi. Pse nuk e kupton? Epo, as kjo nuk kuptohet, të paktën unë nuk e kuptoj.

"Për atë që vlen, kam dëgjuar nga një nëpunës i dyqanit Apple atë nuk po marrin më breza 40/44 mm dhe ata shpresojnë që ora e re e Apple të përdorë breza të ndryshëm që nuk do të jenë në përputhje me orët e vjetra »

Për momentin është vetëm një thashethemMe Por për fat të keq dhe duke e njohur Apple, mund të jetë shumë e vërtetë. Le të presim për ngjarjen e shtatorit për të parë se me çfarë të mirë dalin Tim Cook dhe kompania.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.