Skedarët sipas kërkesës në OneDrive tani janë në dispozicion në beta

Aktualisht, trendi i tregut të telefonisë nuk drejtohet nga shikimi i cili ofron numrin më të lartë të megapikselëve si disa vjet më parë. Kjo prirje ka ndryshuar dhe shumica e prodhuesve duket se janë pajtuar me 12 mpx që janë standardi i industrisë.

Në botën e kompjuterëve duket se e njëjta gjë ka ndodhur. Disa vjet më parë, kur më shumë hapësira ruajtëse kishte një ekip më të mirë. Por për një kohë tani dhe me rënien e çmimit të disqeve SSD, hapësirë ​​që mund ta gjejmë në laptopë është zvogëluar në mënyrë të konsiderueshme. Kjo është gjithashtu për shkak të mundësive të ofruara nga shërbimet e magazinimit në re.

Nëse përdorni iCloud për të ruajtur fotot ose skedarët tuaj, me siguri keni parë se si ekipi juaj nuk i ruan të gjitha skedarët lokalisht, por na lejon t'i shkarkojmë ato në përputhje me nevojat tona. Ky funksion na lejon të kursejmë një hapësirë ​​të madhe në kompjuterin tonë.

Google Drive për momentin nuk na ofron atë opsion, një mundësi që nëse është i disponueshëm në beta të re OneDrive, Shërbimi i ruajtjes në re të Microsoft-it. Në këtë mënyrë, ne do të kemi qasje në të gjithë informacionin që kemi ruajtur në renë e Microsoft pa pasur nevojë të shkarkojmë të gjithë skedarët në kompjuterin tonë.

Performanca Isshtë shumë e ngjashme me atë të ofruar nga iCloud, duke na treguar një shkurtore të skedarit. Kur klikoni mbi të për ta hapur, skedari i plotë do të shkarkohet, një skedar që, pasi të mbyllet, do të ngarkohet në re për të qenë i arritshëm nga çdo pajisje.

Ky funksion, i cili sAktivizohet natyrshëm, mund të çaktivizohet nga opsionet e konfigurimit, kështu që nëse nuk keni gjithmonë një lidhje interneti, por duhet t'i keni skedarët tuaj gjithnjë të dobishëm, versioni tjetër i OneDrive do të vazhdojë t'ju lejojë të punoni në këtë mënyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.