Tani është zyrtare. Sonos S2, do të jetë firmware vetëm për pajisje të reja

Sonos

Në janar ne tashmë ju avancojmë që prodhuesi i altoparlantëve Sonos po përgatiste një azhurnim për pajisjet e tij që do të ndikonin në modelet e vjetra. Me këtë firmware të ri modelet e mëparshme nuk mund të azhurnohen në të ashtuquajturën S2. Sidoqoftë, kompania beson se ky evolucion i ri është i nevojshëm për të përmirësuar pajisjet e saj.

As nuk është diçka që duhet të na befasojë shumë sepse është diçka që ndodh vazhdimisht. Pajisjet e reja që kanë veçori më të mira ata kanë nevojë për softuer të përshtatshëm dhe modelet më të vjetra, për të mos thënë të vjetra, nuk mund t'i përdorin ato sepse ilaçi do të ishte më i keq se sëmundja.

Sonos 2 do të jetë programi i ri për modelet e reja por kompania nuk i harron modelet e vjetra.

Duke filluar nga kjo verë Sonos do të lëshojë S2 si firmware të ri e cila do të azhurnohet në pajisje krejt të reja nga prodhuesi. Ky azhurnim nuk do të jetë i vlefshëm për kompjuterët e vjetër. Sidoqoftë, nëse jeni pronar i një prej modeleve që ky program i ri nuk do të arrijë, nuk duhet të shqetësoheni shumë.

Kompania nuk do të heqë mënjanë këto pajisje të vjetra. Ata do të vazhdojnë të marrin përditësime të sigurisë dhe do të vazhdojnë të punojnë me aplikacionin aktual Sonos, i cili do të mbetet i disponueshëm me një emër tjetër. Tani një aplikacion i ri do të kujdeset për detyrat për pajisjet e përputhshme me S2.

Softueri i ri, S2 do të sjellë mundësinë e shtimit të funksionaliteteve të reja dhe mbi të gjitha do të sjellë një përmirësim të cilësisë së audios. Deri më tani nuk përfshinte mbështetje për Dolby Atmos, por ky S2 do të hapë rrugën që më në fund të zbatohet.

Pajisjet e përputhshme Sonos S2

Pajisjet e përputhshme me firmware-in e ri S2

Kompania këshillon udhëzimet e mëposhtme për softueri i ri S2:

  • S2 do të jetë gati në qershor. VetemProduktet e pajtueshme S2 do të jenë në gjendje të shkarkojnë aplikacionin e ri.
  • Pajisjet Sonos (nga S1 në S2) mund të rinovohen duke përdorur një zbritje nga 30 por ciento përmes programit Trade Up.
  • Sistemi S1 do të marrë akoma rregullimet e defekteve në kod dhe rregullimet e sigurisë. Do të mbajë funksionimin e shërbimeve të saj të muzikës dhe zërit derisa të vendosë kompania.
  • për fat të keq

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.