Tani mund të kontrolloni transportin publik të Barcelonës dhe qyteteve të tjera në Apple Maps

Transporti publik i Barcelonës tashmë shfaqet në Apple Maps

Lajm i mirë për banorët e Barcelonës dhe dashamirët e Apple. Më në fund Apple Maps mbledh itinerare me metro, trena dhe autobusë siç bëri për shembull në Madrid. Një risi që ju ndihmon në qytete të mëdha si Barcelona.

Apple Maps dëshiron të jetë riparimi parësor i Google Maps, por i duhet ende një rrugë e gjatë për të bërë, veçanërisht në mënyrën e azhurnimit të hartave. Por duke përfshirë këtë mundësi transporti publik, ai i afrohet gjithnjë e më shumë asaj.

Transporti publik i Barcelonës nuk ka më sekrete për Apple Maps

Apple nuk ka bërë ndonjë njoftim zyrtar në lidhje me këtë azhurnim të ri, të paktën me sa dimë, por ekziston. Në fakt, shumë përdorues të Twitter kanë vërejtur se ata kanë dërguar mesazhe me këto lajme. Transporti publik i Barcelonës tashmë është reflektuar në Apple Maps.

Lajm i mirë për të gjithë ata që udhëtojnë nëpër qytet çdo ditë. Barcelona dhe veçanërisht për ata që vijnë nga jashtë për ta vizituar atë. Me këtë funksion të ri, dashamirët e Apple nuk kanë më nevojë të përdorin Google Maps, një mundësi e mirë sepse për shembull simbioza midis Apple Maps dhe Apple Watch është e shkëlqyeshme.

Nëse doni ta provoni thjesht zgjidhni dhe aktivizoni shtresën e transportit publik në Apple Maps dhe do të jeni në gjendje të shijoni oraret e trenave dhe metrove. Disa karakteristika mund të mos jenë aktive plotësisht aktive, sepse po përcillet pak nga pak. Ne nuk mendojmë se është çështje shumë e gjatë kur gjithçka është e plotë dhe ne mund të lëvizim me transport publik duke përdorur aplikacionin vendas Apple dhe të vlefshëm për iPhone, iPad dhe Mac.

Pak nga pak, aplikacioni vendas i Apple po afrohet më shumë me atë të Google. Shpresojmë që ata së shpejti të vendosin rrugët e biçikletave, për të gjithë ne që udhëtojmë në këtë mjedis.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.