Traileri i parë i sezonit të dytë të Ted Lasso tani i disponueshëm në YouTube

Seri e re Ted Lasso në Apple TV +

Gjatë ngjarjes Spring Loaded, në të cilën Apple prezantoi gamën e re iMac, iPad Pro me procesorin M1, Apple TV të ri dhe fenerët e vendndodhjes AirTags, kompania me bazë në Cupertino e argëtoi ngjarjen me rimorkio e parë e sezonit të dytë të serialit Ted Lasso.

Ky sezon i dytë, data e shfaqjes së të cilit është planifikuar për në 23 Qershor, do të shfaqë Jason Suedeikis me aventura të reja, aq më tepër me marifete të reja. Kjo rimorkio e parë është tani në dispozicion në kanalin YouTube të Apple TV +, kështu që Nëse nuk e keni ndjekur prezantimin dhe e keni humbur, tani mund ta shikoni.

Ted Lasso është bërë seri e Suksesi më i madh i Platformës Video streaming të Apple, një seri që ka fituar shumicën e nominimeve që ka marrë muajt e fundit, me Globet e Artë që janë çmimet më të njohura nga të gjitha që ka marrë.

Përveç Golden Globes për aktorin më të mirë të humorit, Jason Sudeikis ka fituar gjithashtu një çmim SAG për aktorin më të mirë në një serial komedi dhe seriali është vlerësuar si komedia më e mirë nga Critics Awards.

Në Domatet e Kalbura, ka një rezultat kritikësh prej 91% nga kritikët ndërsa ajo e audiencës arrin 97%. Sipas krijuesit të serialit, Ted Lasso do të ketë një sezon i tretë dhe i funditEdhe pse nëse vazhdon të ruajë të njëjtin sukses si sezoni i parë, ka të ngjarë që krijuesit e tij dhe Jason Sueikis të marrin në konsideratë vazhdimin e serialit.

Ky sezon i dytë që do të fillojë për 3 muaj, i shtohet aktorëve Sara MilesSi psikolog sportiv i cili është punësuar për të ndihmuar ekipin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.