Thashethemet rreth një iPad Pro të mundshëm fluturojnë përsëri

iPad pro-thashethemet-0

Siç ndodhi në atë kohë me komentet në lidhje me lëshimin e një iPhone me diagonën më të madhe të ekranit për të konkurruar në tregun e phablet, tani është radha e iPad-it dhe më shumë nëse i përmbahemi shifrave shqetësuese të shitjeve në muajt e fundit që nuk kanë bërë asgjë përveç rënies që kur iPhone 6 plus bëri një paraqitje për të rrëmbyer një pjesë të pjesës së tregut.

Për këtë arsye, nga këndvështrimi im, do të ishte më se e rekomanduar që Apple të rimendojë idenë e lansimit të një produkti jo vetëm si një mjet për konsum multimedial në pjesën më të madhe, por si një pajisje për të gjithë terrenin të aftë për të trajtuar detyra më të komplikuara të produktivitetit dhe krijimin e përmbajtjes dhe që sigurisht që do të ishte iPad Pro.

iPad pro-thashethemet-1

Thashethemet për këtë anëtar të ri të familjes Apple vijnë nga një person i njohur me planet e ardhshme për të gjitha produktet e Apple, siç konfirmohet nga faqja e internetit e Appleinsider. Kompania do të punonte në një iPad 12,9 inç, ku disa plane zbuluan do të konfirmonte madhësinë e ekranit dhe dimensionet e tjera.

Sipas të njëjtit burim, iPad Pro do të integronte lidhjen NFC për pagesa përmes platformës Apple Pay ose madje të ishte në gjendje të lidhte një majë shkruese në mënyrë më efikase. Ndjeshmëria e ekranit do të përmirësohej gjithashtu në krahasim me modelin "normal", i cili tani mund gjithashtu mat presionin e majë shkruese për të kryer goditje pak a shumë të trasha. Diçka si teknologjia Force Touch e prezantuar së fundmi, por e zbatuar në llojet e tjera të përdorimeve.

Përveç kësaj, iPad i ri Apple do të integrohet një portë USB-C së bashku me një Thunderbolt tjetër që do të gjendeshin për t'i përdorur ato respektivisht horizontalisht ose vertikalisht. E vetmja gjë që mbetet të shihet do të jenë specifikimet teknike të këtij iPad, nëse zhvillon një CPU të ri ose përkundrazi përmirëson atë që është parë deri më tani nga CPU-ja e saj më e fuqishme e bazuar në ARM, çipi A8X.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.