Tom Hanks thotë se premiera "Greyhound" në Apple TV + është "thyerje e plotë e zemrës"

zagar

Duke lexuar titullin duket se a Tom Hanks nuk më pëlqen të kesh marrëdhënie me Apple për ndonjë arsye. Por jo vetëm që duhet të qëndroni me atë frazë, por gjithashtu duhet të dëgjoni ato të mëvonshme. Ai është i trishtuar dhe i thyer nga zemra që "Greyhound", një film me efekte të shkëlqyera vizuale dhe zanore, është shkruar, prodhuar dhe filmuar për t'u parë në kinematë me gjithë lavdinë e tij, jo në ekranet e TV. Dhe kjo dhemb.

Pra, kjo nuk është një kritikë ndaj kompanisë Cupertino. Unë do të mendoja të njëjtën gjë nëse do të shfaqej premierë në Netflix, HBO ose ndonjë platformë tjetër video streaming. Duke mos qenë në gjendje të bëni premierë në kinema për shkak të pandemisë së COVID-19, kompania e prodhimit shiti të drejtat e saj ndaj Apple për 70 milion dollarë, shaka e vogël. Kështu që Hanks, mos u ankoni, gjithsesi do të paguheni.

Tom Hanks ka dhënë një intervistë për gazetën Ruajtësi. Në të ai përshkruan ndryshimin në premierën e «zagar"Nga teatrot në Apple TV + si" hidhërim i plotë ". Por të them të drejtën, duhet thënë se Hanks nuk po e kritikon Apple.

Cfare ti trishton është fakti që "Greyhound" u shkrua, u prodhua dhe u xhirua për t'u parë në ekranin e madh të një teatri filmi, jo në një TV apo tablet. "Unë nuk dua të zemëroj zotërinjtë e mi për Apple, por ekziston një ndryshim në cilësinë e fotos dhe zërit", shtoi Hanks.

Apple bleu të drejtat e shpërndarjes së filmit për të 70 millones dollarë në muajin maj. Filmi do të shfaqet premierë këtë të Premte në Apple TV +, duke e bërë atë filmin e dytë që doli në platformë pas "The Banker".

Forrest Gump do të ishte një miliarder falë Apple

Nuk është hera e parë që Hanks merret me Apple. Në vitin 2014, Hanks lëshoi ​​aplikacionin falas iPad Shkrimtar Hanx. Rikrijoni përvojën retro të shtypjes manuale të makinës së shkrimit në një iPad.

Dhe në filmin e Forrest Gump, personazhi investon në aksione të Apple. Nëse kjo do të ishte e vërtetë, sot Forrest Gump do të kishte një pasuri prej më shumë se 28.000 milion dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.