Tom Hiddleston bashkohet me Claire Danes në serinë Essex Serpent.

Tom Hiddleston në Apple TV +

Në serialin The Essex Serpent ka ndodhur shumë dhe ende nuk është publikuar. Në fillim, aktorja Keira Knightley ishte përgjegjëse për t'i dhënë jetë protagonistes, megjithatë, për shkak të çështjeve të pandemisë, ajo u distancua nga kasta e televizionit. Claire Danes e ka zëvendësuar atë, agjentja e pamëshirshme e Atdheut dhe asaj tani Tom Hiddleston i pakonkurrueshëm është bashkuar.

Seria, bazuar në një libër, nga Sarah Perry,  Rreth Shtypjes Viktoriane, Shkencës dhe Besimit dhe Frika nga e Panjohura, e cila shiti më shumë se 200.000 kopje dhe mori çmimin e Librit më të Mirë Britanik, është e garantuar të jetë një hit në universin Apple TV +. Ajo tregon historinë e një të veje, Cora Seagrave, e cila lëviz nga Londra në një qytet të vogël në Essex pasi martesa e saj e trazuar mori fund. Atje, ai bëhet i interesuar për një legjendë lokale në lidhje me një krijesë të quajtur Gjarpri Essex. Hiddleston do të luajë si Will Ransome, një udhëheqës i besuar i komunitetit.

Tom Hiddleston bashkohet me Apple TV + dhe do të jetë pjesë e kastit të artistëve të mëdhenj që tashmë janë pjesë e kësaj platforme argëtimi. Përveç kësaj, ai është një aktor tjetër i Marvel Cinematic Universe i cili i ka dhënë jetë vëllait lozonjar dhe ogurzi të perëndisë së bubullimës dhe forcës në mitologjinë norvegjeze dhe gjermane: Loki. Ai nuk është aktori i parë i filmit Marvel që u bashkua me Apple. Me siguri do të keni shumë gjëra për të treguar Robert Downey Jr (Njeriu i Hekurt), Tom Holland (Spiderman) dhe Chris Evans (Kapiten Amerika).

Essex Serpent do të drejtohet nga Clio Bernard me Anna Symon si skenaristen kryesore. Në të vërtetë nuk ka datë të njoftuar për kohën kur do të shfaqet premierë në Apple TV +. Sidoqoftë, duket se nuk ka gjasa që ta shohim atë përpara fundit të vitit 2021.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.