Zgjerimi i Apple Pay është ende aktiv, kësaj here arrin në Swedbank të Suedisë

Apple Pay

Kohë pas kohe, shtohen njësi të reja dhe vende ku Apple Pay nuk ishte në dispozicion. Me këtë rast dhe pasi lajmi i Apple Pay ishte afër për shkak të përfshirjes së fundit të kësaj metode pagese në autobusët në Madrid, tani ajo është banka Swedbank në Suedi e cila njofton përputhshmërinë e saj me shërbimin e pagesave të Apple.

Në këtë mënyrë, të gjithë klientët e këtij subjekti që janë afërsisht 9,5 milion njerëz ata do të jenë në gjendje të fillojnë të futin kartat e tyre bankare dhe të paguajnë me Apple Pay për blerjet e tyre në dyqanet fizike ose në faqet e internetit që pranojnë këtë mënyrë pagese.

Artikulli i lidhur:
Apple Pay është tashmë në autobusët e Madridit

Apple nuk ndalon makineritë e Apple Pay dhe pak nga pak po prezantohet në gjithnjë e më shumë vende. E vërteta është se sigurinë dhe shpejtësinë që na ofron kjo mënyrë pagese të cilën tashmë e kemi shijuar me vite në vendin tonë, është spektakolare.

Vetë banka lëshoi ​​një deklaratë për mediat dhe klientët duke njoftuar mbërritjen e këtij shërbimi për të gjithë ata. Swedbank ka subjekte të shpërndara në të gjithë botën kështu që ndërsa mund të duket se ky lajm është pak larg shtëpisë sonë, nuk është plotësisht kështu. Lajmi i mirë është se zgjerimi i Apple Pay vazhdon të jetë intensiv dhe klientët e pothuajse të gjitha bankave në të gjithë botën mund të shijojnë shërbimin, megjithëse është e vërtetë që shumë akoma mungojnë dhe po punon për këtë përmes negociatave nga vetë bankat me Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.