Abby FineReader 12 Pro, një OCR e shkëlqyer për të gjitha dokumentet tuaja

Abby-FineReader-pro-mac-0

Aktualisht pjesa e shkruar me dorë në dokumente të ndryshme gjithnjë e më shumë po humbet. në favor të dixhitalizimit të të gjitha llojeve të informacionit, megjithatë, ato ende ekzistojnë me detyrim për disa procedura, letra dhe burokraci të të gjitha llojeve që kërkojnë shkrim me dorë pa përfshirë tastierë. Nga ana tjetër, kur futim dokumente të tilla në një bazë të dhënash, do të duhet të kopjojmë përmbajtjen e tyre ose që një program OCR (Njohja Optike e Karakterit) të bëjë punën për ne dhe këtu hyn në lojë Abby FineReader 12 Pro. .

Përveç që mund të shndërroni këtë lloj dokumenti në një skedar teksti për shembull, ju gjithashtu mund të konvertoni lloje të ndryshme si faturat bankare në spreadsheets duke përdorur Excel si një platformë ose një tekst në faqen HTML, që do të thotë, larmia e përdorimeve është mjaft e lartë. Dhe nga përvoja ime, shkalla e dështimit nuk është shumë e lartë, megjithëse nganjëherë kërkon që dokumentet që do të skanohen të kenë rezolucion më të lartë pasi saktësia do të jetë më e madhe, më e madhe mprehtësia e tekstit.

Abby-FineReader-pro-mac-2

Ndërfaqja e fillimit ju lejon të ktheni skedarë të ndryshëm në dokumente me çdo pajisje të njohur nga sistemi, përfshirë skanuesit dhe pajisjet e tjera të përputhshme kapja e imazhit në OS X. Këtu janë karakteristikat në detaje që Abby propozon:

 • Skanoni dhe shndërroni dokumentet dhe imazhet në një larmi të madhe të formateve elektronike të njohura, duke përfshirë: DOCX, ODT, RTF, xslx, PDF dhe PDF / A, PPTX, HTML, EPUB dhe FB2
 • Rindërtimi i saktë i strukturës, paraqitjes dhe formatimit të dokumentit në shumë faqe - duke përfshirë kryefaqet / faqet, shënimet në fund të faqes, tabela e përmbajtjes, numërimi i faqeve, tituj, etj.
 • Krijoni skedarë PDF të redaktueshëm, të kërkueshëm dhe të sigurt, të cilët janë perfekt për arkivim dhe ndarje
 • Krijoni libra elektronikë në formatet EPUB dhe FB2 për tableta dhe lexues të lëvizshëm
 • Kryen përpunimin paraprak të figurës dhe fotografisë duke përdorur teknologjinë e përparuar të aparatit dixhital OCR të ABBYY
 • Zbatoni veçoritë e përparuara OCR për detyra komplekse të konvertimit

Abby-FineReader-pro-mac-1
Saktësia e njohjes është 99,8% dhe mbështet deri në 189 gjuhë të ndryshme, duke përfshirë mjaft alfabete. Si përfundim, është një OCR shumë e aftë që në versionin e tij Pro do të jetë aleati i përsosur kur përpunon ndonjë skedar, të tijin çmimi në Mac App Store është 89,99 Euro.

Më shumë informacion - Një paketë aplikacionesh me zbritje: Photo Bundle II


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis dijo

  Thelbësore për punën financiare si ajo që bëj unë ku duhet të bëj llogari nga deklaratat bankare. Gjëja e keqe është se disa prej tyre e rrëshqasin ndonjëherë. Artikull shumë i mirë!

 2.   Me dijo

  Ulja e dokumenteve është biznesi i sotëm.