Adobe Flash Player është azhurnuar në versionin 17.0.0.188

flash player

Nëse jeni në versionin 17.0.0.169 të Adobe Flash Player, duhet të azhurnoheni në versionin më të fundit të disponueshëm të lëshuar sot nga zhvilluesit, versioni 17.0.0.188. Pothuajse një muaj më parë shtojca u azhurnua me përmirësime në përdorim, stabilitet dhe siguri, ky version i ri nuk duket se shton shumë ndryshime domethënëse krahasuar me versionin e mëparshëm. Përmirësimet përqendrohen gjithashtu në performancën e përmbajtjes 3D dhe lojërave, shtojnë përmirësime në pajtueshmërinë dhe performancën e videos dhe së fundmi kemi API-të e reja për të përmirësuar përvojën e shfletimit të përdoruesit në pajisjet më aktuale.

flash-lojtar

Këto azhurnime zakonisht shfaqen automatikisht në Mac-in tonë përmes një dritareje pop-up që paralajmëron për versionin e disponueshëm, por ju gjithmonë mund të përdorni nga Preferencat e sistemit dhe klikoni në ikonë flash, pastaj shkoni në skedën e sipërme Avancuar dhe në të do të shihni seksionin e azhurnimeve në të cilin shfaqet versioni që keni instaluar në kompjuterin tuaj. Ju gjithashtu mund të hyni në faqen e internetit të Adobe Flash Player dhe shiko nëse kemi të instaluar versionin më të fundit në dispozicion.

Gjëja e rëndësishme në këto raste është të azhurnohen në versionin më të fundit të disponueshëm për mbrojeni Mac-in tonë nga kërcënimet e mundshme të palëve të treta. Mos harroni se për të instaluar këto azhurnime të reja për Adobe Flash Player, është e nevojshme të mbyllni shfletuesit e Mac-ut tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.