Adobe prezanton lajmet e Premiere Pro të ardhshëm 2015

përditësim adobe premiere pro

Ne vazhdojmë me rishikimin e softuerit audioviziv për OSX, një program që do t'ju lejojë të kryeni çdo projekt audioviziv direkt nga Mac-i juaj. Dhe kohët e fundit ne kemi filluar të shohim se si bëhen të vërteta të gjitha lajmet që kompanitë e mëdha na paraqitën në të kaluarën NAB, panairi më i rëndësishëm audioviziv në botë në të cilën prodhuesit dhe zhvilluesit paraqesin lajmet për vitin e ri.

Adobe ka qenë në fushën audiovizive për një kohë të gjatë, një kompani që është përfshirë në softuer audioviziv për disa vite dhe gradualisht është vendosur si një kompani me programe udhëheqëse në disa nga fushat e botës audiovizive. Sot ju sjellim lajmet për tjetrën Adobe Premiere Pro CC 2015, Softueri i redaktimit të Adobe. Disa risi që do të përqendrohen në korrigjimin e ngjyrave direkt nga vetë programi. Pas kërcimit mund të shihni videokasë që Adobe ka filluar prezantimin e të gjitha lajmeve Adobe Premiere Pro CC 2015

https://www.youtube.com/watch?v=DzTrxsKyHzI

Siç mund ta shihni në videon e mëparshme, Adobe është përqendruar në rifreskoni panelin e korrigjimit të ngjyrave Softueri Adobe Premiere, një panel me ngjyra që integron teknologjinë Lumetri që mund ta shihnim tashmë në aplikacionin Speedgrade të Adobe (aplikacioni për korrigjimin e ngjyrave). Me Adobe Premiere Pro CC 2015 të ardhshëm do të jetë edhe më e lehtë për të korrigjuar ngjyrën e videove tona.

Përveç kësaj, Adobe ka përfshirë tranzicionin Morph Cut, një tranzicion që do mos vini re ndonjë prerje nga një regjistrim i intervistës, për shembull. Me Morph Cut ne mund të bëjmë prerje në një regjistrim pa qenë i dukshëm rezultati përfundimtar. Një program, Adobe Premiere Pro CC 2015, që po fiton gjithnjë e më shumë përdorues brenda botës profesionale dhe që tashmë po shihet në montazh i disa prej filmave më të rëndësishëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.