Afatet kohore në videot hyrëse të Apple

Apple kryesor

Apple ju lejon të lëvizni në afatet kohore në prezantimet që ajo ka pritur në faqen e saj të internetit. Me këtë opsion aktiv, përdoruesit mund të shohin thjesht duke kaluar kursorin nëpër kronologjinë momenti preciz i prezantimit, momenti i MacBook Pro, Apple Watch, iPhone, iPad i ri apo çfarëdo që duam.

Kur hyjmë në faqen e internetit të Apple, gjejmë shumë kënde me të cilat mund të argëtohemi, duke filluar nga videot në formën e një tutoriali të shkurtër deri te informacioni i plotë i të gjithë sistemeve të tij operative. Në internet gjejmë të gjitha videot e ngjarjeve tuaja dhe në to mund të lëvizim kursorin mbi të për të parë atë që na intereson qartë në shiritin e progresit dhe kështu është më lehtë dhe më shpejt për ta gjetur.

Apple kryesor

Sot për shkak të rrethanave të krizës shëndetësore kemi kohë të lirë dhe kur nuk dimë çfarë të bëjmë mund të shohim se çfarë na pëlqente më shumë në lidhje me prezantimin e MacBook Pro, shikoni në fjalën kryesore të WWDC dhe mbani mend se cilat ishin ato kryesore. Në këtë rast kemi Video 2018 në faqen e internetit të kompanisë, por gjithçka është e dukshme në platformat e tjera siç është ajo kanali zyrtar Apple Youtube megjithëse nuk do të kemi mundësi të lëvizim deri në momentin që duam, do të duhet ta kërkojmë atë.

Në këtë rast prezantime me mollë Ato shfaqen sipas datës dhe e fundit që kemi është ajo e iPhone 11 Pro dhe Pro Max të ri, iPhone 11, Apple Watch Series 5 dhe iPad. E gjithë kjo për të kaluar një kohë dhe për të parë me qetësi disa prezantime që me vite mund të ndiqen drejtpërdrejt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.