AirPods Pro do të shtonte një sensor të dritës së ambientit

AirPods Pro

Duket se përmirësimet që mund t'i shtohen AirPods Pro të së ardhmes kalojnë nëpër disa aspekte dhe një prej tyre është një sensor i dritës së ambientit. Këta sensorë mund të mbërrijnë brenda AirPods Pro Ato janë prodhuar brenda një ose dy viteve dhe duket se mund të zëvendësojnë sensorët optikë që modelet aktuale duhet të dinë kur po i përdorim.

Dhe është që AirPods Pro i së ardhmes mund t'i zbatojë këto dhe të jetë në përputhje të plotë me sensorët e tjerë që ata duan të shtojnë në Apple Watch për të matur ngopjen e oksigjenit në gjak dhe të tjerët. Këta sensorë do të implementohen në modelet e mëposhtme AirPods Pro sipas mediave DigiTimes. Sipas mediave Apple po kërkon të integrojë këta sensorë të dritës me këtë teknologji në kufjet e saj, të cilat mund të përmirësojnë dhe zgjerojnë funksionet e saj. 

Më shumë sensorë në AirPods të së ardhmes

Ashtu si me modelet e reja të Apple Watch, kompania Cupertino dëshiron të përmirësojë funksionet e ofruara nga AirPods Pro dhe për këtë arsye po heton zbatimin e më shumë sensorëve ose sensorë të ndryshëm që do të ofronin të dhëna interesante për sa i përket shëndetit për përdoruesit e saj.

Kërkimi në këtë drejtim nuk ndalet dhe ne mund ta shohim atë qartë në lajmet e Apple Watch dhe kufjeve inteligjente. Të gjithë e kemi të qartë se nëse ata mund të shtojnë një sensor të ri në orë ose në AirPods ata do ta shtojnë atë. Ata kanë ardhur për një kohë të gjatë përmirësimin e teknologjive në këtë kuptim dhe për disa vjet ata do të jenë edhe më të mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.