AirPods zvogëlojnë kohën e transportit pak më shumë në 2-3 javë

Ne vazhdojmë të shohim se si koha e transportit të Apple AirPods zvogëlohet herë pas here dhe pas 6 javësh që kemi pasur për një kohë të gjatë ajo shkoi në 4 javë më parë, tani pas disa ditësh me këtë kohë transporti tashmë kemi më pak kohë për dërgesat, 2 - 3 javë në Spanjë.

Lëshimi i këtyre kufjeve Bluetooth Apple u vonua shumë më gjatë se zakonisht për produktet e Apple dhe më në fund më 13 dhjetor 2017 ata mbërritën në Spanjë. Lëshimi u shit jashtë stokut në një kohë të shkurtër dhe më pas vazhdoi tregoni kohën e dorëzimit deri në 6 javë, kështu që deri vonë kaloi në 4 javë dhe tani në 2 -3 javë.

Vetë CEO i Apple tashmë paralajmëroi se ata po "shtrëngonin" prodhimin e këtyre kufjeve dhe se kohët e transportit së shpejti do të zvogëloheshin. Në realitet, dihet gjithashtu se të gjithë ata përdorues që dëshironin të blinin AirPods mund ta kenë bërë tashmë, kështu që gjithçka shtohet dhe kohët zvogëlohen.

9 AirPods

Ne po përballemi me një nga produktet e Apple që është i komplikuar në prodhim dhe kjo është një pikë tjetër për tu marrë parasysh kur flasim për kohën e dorëzimit. Që nga fillimi që prodhimi i këtyre kufjeve pa tel ka qenë i komplikuar dhe kjo ishte e dukshme në dërgesat. Nëse shtojmë se kërkesa për produktin ishte me të vërtetë e lartë në fillim të shitjeve, kemi si rezultat një mungesë të madhe stoku, por tani duket se gjithçka po arrin stabilitetin dhe rritja e prodhimit së bashku me kërkesën më të ulët bëjnë pushoni

Ndoshta brenda pak ditësh kjo gjendje do të rritet dhe kohët e transportit do të bien, por vetëm në rast se është më mirë të bëni blerjen sa më shpejt të jetë e mundur ose përdor istocknow për të parë stokun aktual të AirPods në dyqane.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.