Apple AirTags do të menaxhohet nga një bateri e zëvendësueshme

AirTags

Ne kemi qenë për disa muaj, madje gati një vit, duke folur për pajisje për lokalizimin e objekteve që Apple planifikon të nisë në treg dhe funksionaliteti i të cilit nuk është larg nga ajo që, për vite me radhë, na ka ofruar kompania Tile, për të cilën me siguri keni dëgjuar.

Këto pajisje, të pagëzuara si AirTags sipas iOS 13.2, na e lejojnë këtë gjeni përmes një aplikacioni, sendet të cilave u kemi bashkangjitur më parë këto fenerë. Tile Pro, për të ofruar funksionalitetin e tij, ushqehet nga një bateri CR2032, e njëjta bateri që siç duket, sipas MacRumors, do të ketë Apple AirTags.

AirTags, sipas informacionit në të cilin ka pasur qasje ky medium, menaxhohen nga një bateri CR2032, një bateri që mund të zëvendësohet duke hequr kapakun e pasmë dhe duke e kthyer atë në drejtim të kundërt të akrepave të sahatit. Bateria duhet të futet me shenjën pozitive nga lart.

Bateritë CR2032 nuk mund të rimbushen dhe ato duhet të zëvendësohen kur të pushojnë së punuari. Kohëzgjatja mesatare e Tile Pro është një vit. Përdoruesit duhet të heqin një skedë të vendosur nën baterinë AirTag për të filluar procesin e çiftimit me iPhone, një proces që kryhet duke sjellë etiketën më pranë pajisjes.

Ky informacion bie në kundërshtim me një tjetër që kemi botuar disa muaj më parë, në të cilin thuhej se AirTags do të kishin ngarkesë magnetike, e ngjashme me Apple Watch, e cila do të kërkonte një bateri të rimbushshme brenda dhe ndoshta do të çonte në një rritje të trashësisë së saj.

Analisti, Min-Chi Kuo, deklaroi disa javë më parë se kompania me bazë në Cupertino ka në plan të lvendosi këto fenerë në gjysmën e parë të vitit 2020Edhe pse për shkak të shpërthimit të koronavirusit, fillimi i tij ka shumë të ngjarë të vonohet për një kohë të pacaktuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.