Apple blen Metaio, realitetin e shtuar dhe realitetin virtual më afër Apple

metaio

Ndër patentat e reja të regjistruara nga Apple në lidhje me ekranet 3D, realitetin e shtuar dhe realitetin virtual, ata vazhdojnë të shtojnë lajme të reja blerjesh në lidhje me këtë teknologji dhe Apple. Me këtë rast djemtë nga Cupertino kanë vendosur të blejnë kompaninë Metaio, një startup i lidhur me të realiteti i shtuar dhe vizioni kompjuterik sipas disa mediave.

Ajo që është e qartë është se kjo teknologji është tashmë i pranishëm në Apple dhe ndërmarrjet e tjera të teknologjisë deri më sot, kështu që është krejt normale që ne të vazhdojmë të shohim këtë lloj blerjesh dhe lajmesh në lidhje me patentat në realitetin virtual dhe të shtuar.

syze realiteti i shtuar mollë

Për t’u informuar pak me kompaninë Metaio, mund të themi se është një firmë gjermane dhe që në fillim u krijua nga Volkswagen i mirënjohur (nëse është ai i makinave) dhe së fundmi Ai bëri punë për Ikea ose markën italiane Ferrari. Tani fillimi në pronësi të Apple do të bashkohej në detyrat e përmirësimit dhe rritjes së veçorive të Maps, gjë që do të bënte të mundur zbatimin e realitetit të shtuar në të dhe ofrimin, për shembull, mundësinë e përdorimit në kitin VR të patentuar të Apple dhe shikimin e menuja e një restoranti nga jashtë.

Askush përveç Apple nuk i di mundësitë reale të ofruara nga kjo blerje, por është e vërtetë që pak nga pak po shohim më shumë lajme në lidhje me këtë teknologji dhe kush e di nëse pas Apple Watch produkti tjetër i Apple do të jetë syzet VR.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.