Apple boton një kthesë për një defekt në postë në Mavericks

postë-aplikacione-makeve-0

Që kur Mavericks u vu në dispozicion të përdoruesve, aplikacioni Mail ka qenë në buzët e të gjithëve për shkak të një mosfunksionimi të përgjithshëm në lidhje me shtimin e llogarive të gmail, fshini dhe lëvizni mesazhe të ndryshme mes tyre dhe madje edhe marrja e mesazheve të reja. Në azhurnimin në 10.9.1 disa prej tyre u zgjidhën, por duket se ka ende përdorues që raportojnë probleme për të marrë postë të re.

Për këtë arsye, Apple ka publikuar një zgjidhje të përkohshme për përdoruesit që përjetojnë këtë dështim në postë me anë të së cilës nuk merret asnjë e-mail i ri në kutinë përkatëse të postës, deri në atë pikë sa duhet të mbyllin aplikacionin dhe duhet ta rihapin atë.

Shpjegimi i shkurtër që Apple jep në lidhje me problemin e përshkruan atë si,

OS X: postat elektronike të reja nuk merren derisa posta të mbyllet dhe të mos rihapet

Simptomat
Për disa ofrues të postës elektronike, posta elektronike të reja në Postë ato nuk mund të merren kur aplikacioni hapet për herë të parë. Asnjë email i ri nuk arrin në email derisa të mbyllet dhe rihapet.

Zgjidhje
Ndalimi i Postës dhe rihapja e tij sjell përsëri të gjitha llogaritë e postës elektronike vendos një lidhje me serverin e postës elektronike. Ju mund t'i përdorni këto hapa për të marrë mesazhe të reja email pa lënë Mail:

1. Zgjidhni Kutinë Postare> Shkëputni Të gjitha Llogaritë.
2. Zgjidhni Kutinë Postare> Shkarkoni Gjithë Postën e Re.

zgjidhje-post-bug-0-
Si një metodë më e lehtë për problemin, mund të konsideroni edhe vendosjen të gjitha llogaritë 'jashtë linje' dhe vendoseni atë mundësi në shiritin tuaj të mjeteve Mail.

1. Zgjidhni View> Customize Toolbar.
2. Tërhiqni butonin 'Shkëput të gjitha llogaritë' në shiritin e veglave nëse nuk është vendosur tashmë.
3. Zvarritni butonin Receive në shiritin e veglave nëse nuk është vendosur tashmë.
4. Klikoni Done

merrni mesazhe të reja email, klikoni në butonin 'Shkëput të gjitha llogaritë' dhe pastaj kliko në butonin e postës kontrolluese.

Më shumë informacion - Apple po punon për rregullimin e disa gabimeve që u shfaqën në Mail për OS X Mavericks


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jimmy iMac dijo

  Zgjidhja më e mirë është të instaloni postën ajrore dhe të shpëtoni nga marrëzitë, nuk jam i lumtur që kur zbulova këtë aplikacion, tashmë mund ta blija atë Apple

 2.   erik soto dijo

  Disa ditë më parë pata të njëjtin problem dhe pas shumë kërkimesh, dhe duke provuar "zgjidhjen" e mollës në të cilën duhet të shkëputni dhe të lidhni postën, e vërteta nuk duket si zgjidhja.
  Ajo që funksionoi për mua ishte si më poshtë:
  Fshini ose riemërtoni skedarin com.apple.mail.plist i cili largohet nga klienti i postës OSX si parazgjedhje, kjo nuk i fshin postat ose llogaritë e zgjedhura, ai lë vetëm preferencat në 0, duke normalizuar problemin që postat elektronike të mos vijnë automatikisht.
  Me klientin e postës të mbyllur, ne shkojmë në dosjen ~ / Library / Containers / com.apple.mail / Data / Library / Preferences dhe lokalizojmë skedarin com.apple.mail.plist, riemërtoni ose fshini atë, filloni përsëri postën dhe i zgjuar!
  Shpresoj të ketë shërbyer.