Apple dyfishon numrin e kontakteve që mund të sinkronizoni në librin e telefonit iCloud

iwork-icloud-open-all-1

Duket se Apple vazhdon të punojë në përmirësimin e infrastrukturës së të dhënave të saj iCloud. Siç e dimë të gjithë, ky shërbim është përmirësuar me kalimin e viteve dhe ajo që filloi fillimisht si një vend ku ne vetëm mund të bënim kopje rezervë të pajisjeve tona mobile tani. është një vend ku mund të ruajmë shumë informacion.

Një gjë tjetër që arrihet me cloud iCloud është sinkronizimi i të dhënave midis Mac-ut tonë dhe pajisjeve të ndryshme mobile që keni shoqëruar me Apple ID-në tonë. Tani deri më tani Apple kishte vendosur një seri kufijsh në kohën e të dhënave që do të sinkronizohen, të cilat janë modifikuar për momentin.

Tashmë në përpilimin që ju ofruam këtë mëngjes ju kujtuam lajmet që këtë javë bëmë në lidhje me çështjet e kohës çfarë mund të vuajë një përdorues dhe si t'i rregullojë ato. iCloud ka kufizime që mund të shkaktojnë probleme kur sinkronizohen me pajisjet tuaja. Këto probleme mund të vijnë nga Kontaktet që kemi në axhendë, Kalendarët, Rikujtuesit dhe Safari të preferuarat.

iwork-icloud-open-all-0

Apple i ka modifikuar ato kufij dhe më poshtë ju ofrojmë vlerat e reja që sjellin renë iCloud punon:

Kontaktet

 • Numri total i kartave të kontaktit: 50.000
 • Madhësia maksimale e një fotoje kontakti: 224 KB
 • Madhësia maksimale e një grupi kontakti: 256 KB
 • Madhësia maksimale e një karte kontakti: 256 KB
 • Madhësia maksimale e të gjitha kartave të kontaktit: Teksti i kartës: 24 MB, Fotografi të kartës: 100 MB.
 • Llojet e skedarëve të mbështetur për një foto kontakti: JPEG, BMP, PNG, GIF
 • Kufijtë e importimit të vCard: Numri i përgjithshëm i kartave vC: 50000, madhësia maksimale për një vCard: 256 KB (foto + tekst) dhe madhësia maksimale e fotografisë për një vCard: 224 KB.

Kalendarë dhe përkujtesa

 • Numri i përgjithshëm i kalendarëve, ngjarjeve dhe kujtesave: 25.000
 • Numri maksimal i kombinuar i kalendarëve dhe listave të rikujtuesve që mund të keni: 100
 • Numri maksimal i bashkëngjitjeve për ngjarje: 20
 • Numri maksimal i të pranishmëve që mund të ftoni në një ngjarje: 300
 • Numri maksimal i njerëzve me të cilët mund të ndani një kalendar privat: 100
 • Numri maksimal i karaktereve në një titull rikujtues: 100
 • Madhësia maksimale e të gjitha të dhënave të kalendarit dhe kujtesës (pa përfshirë bashkëngjitjet): 24 MB
 • Madhësia maksimale e të gjitha bashkëngjitjeve të ngjarjeve: 300 MB
 • Madhësia maksimale e një ngjarje kalendarike përfshirë bashkëngjitjet: 20 MB

shënuesve

 • Numri total i shënuesve: 25.000
 • Madhësia maksimale e të gjithë faqeshënuesve: 24 MB
 • Madhësia maksimale e një faqeshënuesi: 4KB

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.