Apple feston kthimin e NHL me videon e re "Shkrepur në iPhone"

Shkrepur në iPhone

Apple sapo ka lëshuar një video të re promovuese për koleksionin «Shkrepur në iPhone« Ato zakonisht janë të shkurtra ku ju tregojnë imazhe të kapura nga iPhone më të përparuar të momentit, në këtë rast, iPhone 11 Pro.

Këtë herë, për të festuar kthimin e ligës amerikane nga Hokej mbi akull (NHL), tregtarët krijues nuk kanë dalë me asgjë tjetër përveç xhirimit të skenave video me një iPhone Pro të ngjitur në një shkop hokej, ose një skateboard, për shembull.

Sot liga amerikane e hokejve, e famshmja NHL, rifillon dhe Apple dëshironte ta festonte atë duke botuar një reklamë të re »Shtënë në iPhone» në kanalin e saj YouTube në Kanada, përqendruar në këtë sport.

Me titull "Shirit hokej", videoja 30 sekondëshe përmban lojtarë nga Kalorës të artë Marc-André Fleury dhe Mark Stone duke u argëtuar në akull me iPhone 11 Pro, të cilin e ngjisin në borde, një shkop hokej dhe një patinë me shirit ngjitës.

"Shihni lojën si kurrë më parë me Ultra Wide dhe Slo-mo", lexohet në përshkrimin e videos. Si zakonisht, shtypja e imët tregon se është përdorur pajisje dhe softuer shtesë. Reklama u filmua në shkurt në SoBe Ice Arena në Las Vegas.

“Ata na dhanë disa pajisje dhe na bënë ta bëjmë vetë. Argëtohu bëhu vetvetjaBëni disa gjëra pa kuptim dhe shiko se çfarë del ”, tha Stone. “E mira ishte që ata na dhanë një skenar, por na lanë të bëjmë gjithçka që duhet dhe të tregojmë personalitetet tona. Dhe (Fleury) ka një nga personalitetet më të mëdha në kampionat, kështu që ai ma bëri jetën shumë më të lehtë ".

Kalorësit e Artë janë një nga 24 skuadrat që marrin pjesë në raundet kualifikuese të Kupa NHL Stanley, të cilat fillojnë
sot.

Ashtu si ligat e tjera sportive profesionale, NHL ndaloi sezonin e saj 2019-20 në Mars për shkak të COVID-19, dhe sot ata janë përsëri në shpatet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.