Apple ju kujton hapjen e WWDC 2020 dhe shtyn Apple Design Awards dhe laboratorët «1v1» për një javë

WWDC

Apple u ka dërguar një kujtesë të gjithë përdoruesve të saj për të marrë pjesë në internet në fjalimin kryesor të konferencës së ardhshme të zhvilluesve të Apple, e famshmja WWDC 2020, i cili do të fillojë më 22 qershor.

Një javë ku programuesit që krijojnë aplikacione për pajisjet Apple mund të marrin pjesë në më shumë se njëqind konferenca dhe të "bisedojnë" me më shumë se një mijë inxhinierë të kompanisë. Për shkak të pandemisë së lumtur të koronavirusit, prezantimi do të jetë virtual, pa publikun që merr pjesë normalisht në fjalën kryesore në Teatrin e Steve Jobs. Kështu ka shumë të ngjarë të thuhet prezantim është regjistruar tashmë.

Ka vetëm disa ditë derisa të fillojë "java e madhe" për Zhvilluesit e Apple të gjithë botës. Çdo programues që krijon aplikacione për ekosistemin Apple do të lërë projektet e tyre të parkuara atë javë për të marrë pjesë në më shumë se njëqind konferenca që do të japë kompania.

Me këto ditë, Apple dëshiron të sigurohet që programuesit e jashtëm që hartojnë dhe shkruajnë aplikacionet e palëve të treta për pajisjet tuaja, jini të azhurnuar me të gjitha lajmet që Apple po përfshin në firmware e saj vazhdimisht në zhvillim, dhe kështu të jetë në gjendje të përmirësojë funksionet e këtyre aplikacioneve sa më shumë që të jetë e mundur.

Dhe padyshim, zhvilluesit e shohin mirë që të jenë në gjendje të përdorin të gjithë atë informacion të shpjeguar direkt nga kompania dhe të jenë në gjendje të "bisedojnë" dyshimet e tyre me më shumë se një mijë inxhinierë të Apple këtë javë. Fito për të fituar.

Sot, kompania na kujton se të gjithë përdoruesit do të jenë në gjendje të marrin pjesë në fjalimin hapës të asaj jave që do të mbahet Tim Cook E hënë, 22 qershor në orën shtatë pasdite, me kohën Spanjolle. Nuk specifikon që do të bëhet drejtpërdrejt.

Ju mund ta ndiqni këtë fjalim kryesor për publikun e gjerë përmes shumë kanaleve të ndryshme: Ueb Apple, Apple TV, YouTube dhe aplikacionet e zhvilluesve të Apple.

Apple Design Awards dhe 1v1 Labs Shtyhen për një javë

çmime

Apple Design Awards u shty për një javë

Kompania ka njoftuar se çmimet Çmimet e Dizajnit të Apple Ato do të zhvillohen më 29 qershor, një javë pas WWDC. Çmimet mbahen normalisht në të njëjtën javë, por duket se Apple i ka zhvendosur ato për qëllime logjistike këtë vit.

Apple gjithashtu ka njoftuar se laboratorët e saj zhvillues «1 vs 1»Do të zhvillohet midis 23 qershorit dhe 26 qershorit. Këto laboratorë lejojnë zhvilluesit të vijnë ballë për ballë (natyrisht, natyrisht, sigurisht) me një inxhinier të Apple dhe të marrin udhëzime se si të zbatojnë tiparet më të fundit të softverit më të fundit të Apple me aplikacionet e tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.