Apple lëshon betën e pestë të macOS 10.12.5

Përkundër faktit se dje ishte dita e punëtorit, duket se djemtë nga Cupertino nuk duan të humbin kohë dhe e kanë përdorur këtë ditë për të lëshuar një beta të re të macOS 10.12.5, saktësisht beta e pestë. Ashtu si në versionet e mëparshme, kjo beta e re përqendrohet në përmirësimin e performancës dhe sigurisë së përgjithshme të macOS. Kur mbetet pak më shumë se një muaj për të mbajtur Konferencën në botë për Zhvilluesit, i planifikuar për në fillim të qershorit, është shumë e vështirë për Apple të shtojë karakteristika të reja në sistemin operativ që do të bëhen përparësi kur të lëshohet beta e parë e macOS 10.13.

Për momentin nuk e dimë se çfarë emri do të ketë versioni tjetër i macOS, një sekret që Apple zakonisht e mban shumë mirë por që vitet e fundit është bazuar në përdorimin e emrit të maleve të Parkut Kombëtar Yosemite.

Pas mbërritjes së Siri në kompjuterët e menaxhuar nga macOS, disa lajme të rëndësishme mund të na sjellin versionin tjetër. Sistemi i ri i skedarëve Apple File System nuk ka gjasa të arrijë, pasi që hyrja që përdoruesit kanë në rrënjën e sistemit mund të jetë një problem sesa një avantazh, kështu që për momentin nuk pritet që së shpejti të arrijë në sistemin operativ të Mac .

Night Shit ka qenë një nga risitë më të fundit që kanë arritur në Mac falë azhurnimeve që Apple ka lansuar gjatë gjithë vitit, një funksion i ri që përsëri ajo ka qenë e kufizuar në Mac që janë në treg që nga 2012, diçka e vështirë për t’u kuptuar kur kryen të njëjtat funksione si f.lux, një aplikacion që është i pajtueshëm me të gjithë Mac-et pa marrë parasysh kufizimet e harduerit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.