Apple lëshon MacOS Sierra Beta të XNUMX-të për Zhvilluesit / Beta e XNUMX-të Publike

Siri-macOS-SIERRA

Përsëri makineritë e Apple janë vënë në punë dhe inxhinierët e kompanisë me qendër në Cupertino Ata kanë lëshuar beta të të gjitha sistemeve të tyre operative, duke filluar me iOS 10 beta 6 dhe duke përfunduar me macOS Sierra beta 6 përmes tvOS 10 beta 6 dhe watchOS 3 beta 6. Ky botim vjen një javë pas publikimit të beta të pestë të zhvilluesit macOS Sierra / beta të katërt publik. Në këtë mënyrë të gjitha platformat e Apple kanë marrë një azhurnim të ri të fazës aktuale beta në të cilën janë sistemet e tyre operative. Kanë kaluar dy muaj që kur kompania nisi beta e parë të të gjithë sistemeve të saj të ardhshme operative, pas përfundimit të konferencës inauguruese të zhvilluesve që u mbajt qershorin e kaluar.

Kjo beta e gjashtë për zhvilluesit / beta e pestë publikeAjo ofron përmirësime të stabilitetit përveç përmirësimit të funksionimit të përgjithshëm të platformës para lansimit të versionit përfundimtar që do të mbërrijë, nëse thashethemet e prezantimit të iPhone 7 të ri konfirmohen, më 7 shtator. Nëse po përdorni macOS Sierra beta, gjithçka që duhet të bëni është të shkoni në Mac App Store për të shfaqur automatikisht macOS Sierra beta të re.

Gjithashtu, Apple ka lëshuar gjithashtu watchOS 3 beta 6 vetëm për zhvilluesit, ku funksionimi i përgjithshëm i aplikacionit është përmirësuar, përveç performancës së baterisë, performancë që disa përdorues kishin pohuar se pas beta-s së pestë, bateria nuk zgjaste më njësoj si versioni i mëparshëm. Kjo është ajo që kanë betat. Apple TV gjithashtu ka marrë azhurnimin përkatës, ndryshime që, ashtu si versionet e mëparshme, ndikojnë në performancën dhe stabilitetin e platformës, një platformë që gradualisht po sheh gjithnjë e më shumë zhvillues që zgjedhin atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.